Rosjanie przesadzili z węglem. Na Syberii zalegają tony czarnego śniegu
W trakcie dyskusji o zaletach i wadach energetyki węglowej pada wiele merytorycznych argumentów, ale nic nie przemawia do wyobraźni tak, jak konkretne obrazki. A tych mamy na Syberii teraz aż nadto. Mieszkańcy jednego z obwodów poszukują tam białego śniegu, bo całe miasta pokryte są sadzą i pyłem węglowym.
REKLAMA