REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Miłość od pierwszego kliknięcia. Razer pokazał sprzęty, do których ustawiły się kolejki graczy

Nie było łatwo przebić się przez tłum otaczający nowości zaprezentowane przez Razera.

03.09.2018
13:53
Razer pokazał nowości na IFA 2018
REKLAMA
REKLAMA

Każdy, kto dotarł na stoisko gamingowego giganta na IFA 2018 chciał organoleptycznie zapoznać się z nowymi słuchawkami, myszką i klawiaturą, a przy okazji wziąć udział w turnieju w Dragon Ball FighterZ.

Obok stoisk takich gigantów jak Samsung, LG czy Sony, to właśnie stoisko Razera było najbardziej obleganym miejscem tegorocznych targów w Berlinie. A przecież wcale nie są to targi dla graczy!

Razer pokazał nowości na IFA 2018 class="wp-image-795805" title="Razer na IFA 2018 - nowy sprzęt dla graczy"

Razer zadbał jednak o to, by gejmerzy mieli co robić. Przez wszystkie dni targów na stoisku firmy trwają turnieje.

Razer pokazał nowości na IFA 2018 class="wp-image-795802" title="Razer na IFA 2018 - nowy sprzęt dla graczy"

Można też rozsiąść się wygodnie na kanapach i już poza turniejową rywalizacją zagrać w nową odsłonę Dragon Balla i inne produkcje.

Razer pokazał nowości na IFA 2018 class="wp-image-795808" title="Razer na IFA 2018 - nowy sprzęt dla graczy"

Nie brakowało też stanowisk z laptopami Razer Blade, obowiązkowo podłączonymi do obudowy eGPU Razer Core X.

Razer pokazał nowości na IFA 2018 class="wp-image-795793" title="Razer na IFA 2018 - nowy komputer dla graczy"

W rządku ustawiono również stanowiska z najnowszymi produktami firmy, gdzie można było zagrać w Trials lub OSU!, by poznać możliwości nowej myszki, klawiatury i słuchawek.

Razer pokazał nowości na IFA 2018 class="wp-image-795778" title="Razer na IFA 2018 - nowy laptop dla graczy"

Największą furorę robiła jednak strefa Chroma, gdzie Razer prezentował pełnię możliwości swojego autorskiego podświetlenia, demonstrując przy okazji jego integrację z oświetleniem Philips Hue.

Razer pokazał nowości na IFA 2018 class="wp-image-795799" title="Razer na IFA 2018 - nowy monitor dla graczy"

Odwiedzający mogli samodzielnie zaprogramować sceny świetlne, a przy okazji posłuchać nowych głośników Razer Nommo Pro.

Razer na IFA 2018 class="wp-image-795814" title="Razer na IFA 2018 - komputer i monitor dla graczy"

A tuż obok strefy Chroma można było znaleźć największą klawiaturę, jaką w życiu widziałem. Co ciekawe – działała! Po wciśnięciu gargantuicznego klawisza czuć było skok typowej klawiatury mechanicznej, a podświetlenie błyskało kolorem.

Razer na IFA 2018 class="wp-image-795790" title="Razer na IFA 2018 - klawiatura dla graczy"

Pomówmy o najważniejszym – o nowościach

Miałem przyjemność spędzić chwilę z nowymi produktami Razera za zamkniętymi drzwiami, z dala od zgiełku. Powiem wprost: jeśli planowaliście zakup klawiatury, myszki lub słuchawek, poczekajcie chwilę, aż nowe sprzęty Razera wjadą na sklepowe półki.

Razer Blackwidow Elite – miłość od pierwszego kliknięcia.

„Chcę to” – taka była moja pierwsza myśl, gdy położyłem dłonie na nowej wersji topowej klawiatury Razera. Na co dzień piszę na fantastycznej Blackwidow Chroma V2, ale wersja Elite prezentuje sobą zupełnie nowy poziom dopieszczenia.

Razer na IFA 2018 class="wp-image-795757" title="Razer na IFA 2018 - nowa klawiatura i myszka dla graczy"

Cała konstrukcja sprawia wrażenie solidniejszej i lepiej spasowanej. Nie ma też charakterystycznego dla wielu klawiatur mechanicznych efektu „pogłosu” po zbyt mocnym wciśnięciu klawisza. Zmiany doczekał się też podłokietnik, który teraz ma dwie domyślne pozycje i pokrywa go nieco inny materiał.

Razer przeniósł też port USB i gniazdo słuchawkowe na właściwą, lewą stronę. W starej wersji klawiatury te porty były bezużyteczne, bo chcąc cokolwiek w nie wpiąć, znacząco ograniczamy sobie pole manewru myszką. Szkoda tylko, że port USB to nadal wersja 2.0…

Razer Blackwidow Elite na IFA 2018 class="wp-image-795766" title="Razer na IFA 2018 - nowa klawiatura dla graczy"

Największą zmianą wizualną jest zastosowanie przycisków multimedialnych znanych już z klawiatury Razer Huntsman. Niby mała rzecz, ale bardzo przydatna.

Razer Blackwidow Elite na IFA 2018 class="wp-image-795760" title="Razer na IFA 2018 - nowa klawiatura dla graczy"

Razer Blackwidow Elite już zmierza do mnie na dłuższe testy i coś czuję, że po ich zakończeniu czeka mnie zmiana klawiatury. Niestety, nie będzie to tania zmiana, bo nowa klawiatura Razera ma kosztować aż 189 euro. O 20 euro więcej od poprzedniczki.

Razer Mamba Wireless – w końcu w rozsądnej cenie.

Razer Mamba to dziś w zasadzie synonim myszki gamingowej. To jeden z najczęściej używanych gryzoni w e-sporcie, ceniony przez graczy i zawodników na całym świecie.

Razer Mamba Wireless na IFA 2018 class="wp-image-795763" title="Razer na IFA 2018 - nowa myszka dla graczy"

Ostatnio miałem okazję testować bezprzewodową Mambę Hyperflux, która niestety była absurdalnie droga. Nowa „zwykła” Mamba Wireless będzie tańsza nie tylko od edycji Hyperflux, ale także od swojej bezpośredniej poprzedniczki – kupimy ją za 99 euro.

Razer Mamba Wireless na IFA 2018 class="wp-image-795784" title="Razer na IFA 2018 - nowa klawiatura i myszka dla graczy"

Jedyną zmianą względem poprzedniej wersji, prócz ceny, jest trzykrotnie dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu, który teraz sięga do 50 godzin.

Razer Kraken Tournament Edition – słuchawki nie tylko dla e-sportowców.

Nowe Krakeny Tournament, zostały nomen-omen zaprojektowane z myślą o turniejach e-sportowych, ale powinny się spodobać także domorosłym graczom.

Razer Kraken Tournament Edition na IFA 2018 class="wp-image-795769" title="Razer na IFA 2018 - nowe słuchawki dla graczy"

Najważniejszą nowością względem poprzednich wersji słuchawek z serii Kraken jest zastosowanie zewnętrznego kontrolera, na którym możemy dostosować głośność, działanie mikrofonu (w tym miks między odgłosami z gry i chatu) a także włączyć lub wyłączyć efekty przestrzenne THX.

Razer Kraken Tournament Edition na IFA 2018 class="wp-image-795772" title="Razer na IFA 2018 - nowy sprzęt dla graczy"

Miałem okazję posłuchać specjalnego demo tego przestrzennego brzmienia i przyznaję, że robi ono potężne wrażenie, szczególnie w słuchawkach tej klasy.

Razer Kraken Tournament Edition na IFA 2018 class="wp-image-795775" title="Razer na IFA 2018 - nowe słuchawki dla graczy"

Zapłacimy za nie bowiem tylko 99 euro, a w zamian – oprócz przestrzennego audio THX – dostaniemy słuchawki zaprojektowane z myślą o długotrwałym gamingu. To był mój największy zarzut względem poprzednich Krakenów: nie były one na tyle wygodne, żeby siedzieć w nich długie godziny. Tutaj nie powinno być tego problemu, a nowy materiał, którym pokryte są nauszniki, jest cudownie komfortowy.

Razer na IFA 2018 class="wp-image-795796" title="Razer na IFA 2018 - nowe komputery i akcesoria dla graczy"

Nowe sprzęty Razera niebawem trafią do sprzedaży w Polsce.

A już wkrótce przeczytacie o nich więcej na łamach Spiders’ Web.

Widać, że w ciągu ostatnich lat rynek akcesoriów gamingowych niewyobrażalnie przyspieszył, a producenci prześcigają się w udoskonalaniu swoich produktów.

REKLAMA

I kiedy się wydaje, że nie ma szans, aby jakiś produkt ulepszyć jeszcze bardziej, okazuje się, że producentom wciąż udaje się przesuwać tę granicę, by sprostać rosnącym oczekiwaniom graczy i branży e-sportowej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA