Oprogramowanie  / News

Apple naprawia żenujący błąd. Tajwan nie jest już na cenzurowanym

Apple naprawił właśnie kolejny błąd związany z zawieszaniem się urządzenia w wyniku wpisania określonych znaków, który pojawił się w iOS 11. Mam nadzieję, że w tym roku po premierze iOS 12 unikniemy takich niespodzianek.

Lista zmian w najnowszej wersji systemu na iPhone’y i iPady była dość krótka. Okazało się, że Apple w iOS 11.4.1 po cichu wprowadził zabezpieczenie utrudniające dostęp do danych zgromadzonych w urządzeniu, chociaż nie obyło się bez wpadki. Firmie udało się jednak przy okazji załatać inny błąd.

iPhone’y już się nie zawieszają po wpisaniu słowa „Taiwan”

Rynek chiński rządzi się swoimi prawami, a giganci świata technologii mają do wyboru dopasować się do kaprysów lokalnych władz lub zrezygnować z dystrybucji swoich produktów. Ponieważ przychody z Państwa Środka są ogromne, firmy decydują się współpracować z władzami.

W przypadku iPhone’ów producent zdecydował się na ustępstwa. Swego czasu było to usunięcie z chińskiej edycji sklepu App Store aplikacji New York Times oraz aplikacji z kategorii VPN. Firma przystała nawet na żądanie usunięcia… flagi Tajwanu ze zbioru emotikon na iOS.

System nie tylko nie pozwala jej wprowadzić, ale również usuwa tę emotikonę z wiadomości przychodzących. Doprowadziło to jednak do problemów u użytkowników, którzy wpisywali słowo „Taiwan”. Urządzenia, w których wybrany został region chiński, zaczynały się w tej sytuacji zawieszać. iOS 11.4.1 ten problem eliminuje.

To nie pierwszy taki błąd, jaki Apple łata w iOS.

iOS 11 przejdzie chyba do historii jako najbardziej problematyczne wydanie systemu mobilnego Apple’a. Przez lata producent słynął z tego, że dopasowuje oprogramowanie do swojego sprzętu, co zapewniało wydajność i stabilność. Niestety te czasy to już przeszłość. W zeszłym roku okazało się, że:

Co prawda Apple sprawnie eliminuje błędy - brak możliwości wpisania literki „I” naprawiono w 3 dni - ale jak to mówi młodzież, niesmak pozostał, a bezawaryjność oprogramowania Apple to mit. Na szczęście producent w iOS 12 skupi się przede wszystkim na poprawkach, a nie nowych funkcjach. Tyle dobrego.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst