REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Chętnych na nowego iOS-a coraz mniej. Użytkownicy iPhone'ów zwlekają z aktualizacją

Apple udostępnia nowe wersje swoich systemów jednocześnie wszystkim klientom. Coraz mniej osób decyduje się jednak na aktualizację iPhone’ów i iPadów. Trudno się im dziwić.

05.10.2017
10:28
iPhone 8 Plus iOS 11
REKLAMA

Wedle danych MixPanel w pierwsze 24 godziny od udostępnienia iOS 11 został pobrany na 10 proc. sprzętów firmy z Cupertino będących w użyciu. Po tygodniu adopcja nowej wersji przekroczyła próg 25 proc. Na dwa tygodnie od premiery iOS 11 był zainstalowany na 38,89 proc. kompatybilnych urządzeń.

REKLAMA

iOS 11 debiutował 19 września 2017 roku, ale ciągle najpopularniejszym systemem Apple’a do urządzeń mobilnych pozostaje iOS 10. Zeszłoroczna wersja nadal kontroluje 53,99 proc. sprzętów Apple’a. Jeszcze starsze wydania, do iOS 9 włącznie, można znaleźć na 6,12 proc. urządzeń tej firmy.

iOS 11 adopcja 2 tygodnie class="wp-image-602399"

Porównując wynik iOS 11 do Androida Oreo, można mówić o ogromnym sukcesie.

Apple ma jednak mimo wszystko powody do zmartwienia. iOS 11 przyjmuje się świetnie, ale tempo jest niższe niż w przypadku iOS 10. W 2016 roku, po 2 tygodniach od udostępnienia nowej wersji, system został pobrany na 48,16 proc. urządzeń, osiągając wynik o 10 proc. lepszy niż w przypadku tegorocznej wersji.

Tempo adopcji nowych wersji iOS od dwóch lat spada. iOS 9 w pierwsze dwa tygodnie przebił próg 50 proc. urządzeń. iOS 10 zaledwie zbliżył się do tej wartości, a w przypadku iOS 11 jest jeszcze gorzej.

Przyczyn można doszukiwać się w awaryjności nowych wersji systemu do iPhone’ów i iPadów.

REKLAMA

Pomimo kilku miesięcy beta testów i otwarcia ich dla osób niebędących deweloperami nowe wersje iOS-a trapią liczne problemy i błędy. Łatki pojawiają się szybko. W zeszłym tygodniu udostępniono iOS 11.0.1, a wczoraj iOS 11.0.2. Tylko co z tego, skoro użytkownicy nie mogą już mieć pewności, że kolejna nowa wersja systemu będzie działać poprawnie.

Pobranie nowej wersji iOS przez 38,5 proc. wielomilionowej bazy klientów w dwa tygodnie to mimo wszystko fantastyczny wynik Apple’a. Ze względu na fragmentację Androida po dwóch miesiącach od premiery Android Oreo trafił na zaledwie 0,2 proc. urządzeń działających pod kontrolą oprogramowania Google’a…

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA