Oprogramowanie  / News

Apple załatał właśnie pierwsze błędy w iOS 11. Jest nowa aktualizacja

Picture of the author
141 interakcji
dołącz do dyskusji

Na pierwszą aktualizację łatającą błędy nowego systemu do iPhone’ów i iPadów nie musieliśmy długo czekać. Apple udostępnił właśnie wszystkim zainteresowanym iOS 11.0.1.

System iOS 11, zaprezentowany po raz pierwszy w czerwcu podczas konferencji WWDC 2017, zadebiutował oficjalnie 19 września 2017 roku. Wszyscy użytkownicy iPhone’ów i iPadów z 64-bitowymi procesorami mogli od razu pobrać nową wersję oprogramowania.

iOS 11 uraczył część klientów Apple'a problemami wieku dziecięcego.

iOS 11 testowany był przez kwartał, ale nie udało się firmie na czas usunąć wszystkich niedoróbek. Jak zwykle bywa w przypadku pierwszych wydań nowych dużych wersji iOS-a roku, część użytkowników uskarżała się na rozmaite błędy i niedoróbki.

Wśród zarzutów przewijało się szybkie drenowanie akumulatora, spowolnienie działania systemu, zamrażanie się interfejsu oraz błędy w animacjach. Na szczęście na nową wersję nie musieliśmy długo czekać. Apple wystarczył siedem dni na przygotowanie uaktualnienia.

Aktualizację usuwającą błędy można pobrać i zainstalować w trybie OTA, czyli bez łączenia z komputerem. Wystarczy przejść do menu Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia. iOS 11.0.1 waży ok. 250–300 MB. Dokładny rozmiar łatki zależy od konkretnego modelu iPhone’a lub iPada.

iOS 11.0.1 łata błędy i nic więcej.

Dzisiejsze uaktualnienie to jedynie drobne poprawki i eliminacja niedoróbek. Tym razem Apple nie wyszczególnił w changelogu, co dokładnie poprawiono w iOS 11.0.1. Pozostaje żywić nadzieję, że usunięto te najbardziej irytujące błędy. Jak na razie wiemy, że załatano już bug związany z pocztą Exchange.

Kolejnych nowych funkcji można spodziewać się dopiero za kilka tygodni wraz z iOS 11.1. Nie ma co sobie jednak robić nadziei na to, że Apple wycofa się ze zmian takich jak nowe centrum sterowania lub pozbędzie się ogromnych nagłówków w aplikacjach systemowych.

PS Jeśli wcześniej na urządzeniu wgrany był system w wersji rozwojowej lub Golden Master, to przed przystąpieniem do uaktualnienia do iOS 11.0.1 należy usunąć profil beta z menu Ustawienia, Ogólne i Profil.

Czytaj więcej o iOS 11:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst