Oprogramowanie  /  Artykuł

Jak rozwiązać problem z wysyłaniem MMS w iOS 11? Nie zawsze się da

Picture of the author
269 interakcji
dołącz do dyskusji

Użytkownicy iPhone’ów z iOS 11 mogą mieć problem z wysyłaniem wiadomości MMS, jeśli telefon jest połączony z siecią Wi-Fi. Można ten problem w pewien sposób obejść, ale nie zadziała to u każdego.

MMS to przestarzała technologia wysyłania wiadomości multimedialnych przez sieć GSM. W dobie komunikatorów internetowych coraz mniej jest sytuacji, w których jedynym sposobem podzielenia się ze zdjęciem jest wysłanie jej przez sieć operatora. Byłoby jednak miło, gdyby współczesne telefony nadal wspierały ten standard.

Apple jest jednak innego zdania, a iPhone’y z iOS 11 mają problem z wysyłaniem wiadomości MMS.

Problem zgłaszali nam w ostatnich dniach czytelnicy. W naszej redakcji natrafił na niego Hubert, gdy wysyłał zdjęcie do członka rodziny. Sprawdziłem to u siebie i faktycznie, problem występuje - w jednym konkretnym przypadku.

iPhone nie wysyła MMS-ów, jeśli telefon utrzymuje połączenie Wi-Fi. Problem z MMS-ami może wynikać z tego, że w tym czasie telefon Apple’a nie utrzymuje aktywnego połączenia internetowego w sieci GSM, które jest niezbędne do wysłania wiadomości multimedialnej.

Najwidoczniej Apple zapomniało tym, by telefon, mimo aktywnego połączenia Wi-Fi, na czas wysłania MMS-a połączył się na chwilę z siecią GSM. W niektórych przypadkach ten problem można jednak rozwiązać.

Wysyłanie MMS-ów z iPhone’a przez Wi-Fi naprawia funkcja Wi-Fi Calling.

Po włączeniu w ustawieniach telefonu funkcji Wi-Fi Calling telefony komórkowego, podczas korzystania z połączenia Wi-Fi, realizują połączenia głosowe oraz odbierają i wysyłają wiadomości przez internet. Dotyczy to również MMS-ów.

Ponieważ nie w każdej sieci Wi-Fi da się uruchomić Wi-Fi Calling, a do tego nie we wszystkich taryfach polscy operatorzy pozwalają aktywować tę funkcję, to użytkownicy iPhone’ów muszą sobie radzić w inny sposób.

MMS-y dalej można wysyłać, ale w tym celu trzeba po prostu… rozłączyć na chwilę Wi-Fi.

Oczywiście taki błąd nie powinien się pojawić i pozostaje żywić nadzieję, że Apple go kiedyś naprawi.