REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Kalkulator w iPhonie nie umie poprawnie obliczyć 1+2+3. Serio

Apple wydał iOS 11 zdecydowanie za wcześnie. Błąd w aplikacji kalkulator jest tego najlepszym dowodem. iPhone nie radzi sobie z prostym dodawaniem.

23.10.2017
14:03
iOS 11 / kalkulator błąd
REKLAMA

Od aktualizacji iPhone’ów i iPadów do iOS 11 minął już ponad miesiąc. Apple zdążył już od tego czasu wydać kilka łatek, czyli iOS 11.0.1, iOS 11.0.2 i iOS 11.0.3. Użytkownicy nadal jednak odkrywają głupie błędy trapiące nową wersję oprogramowania Apple’a.

REKLAMA

Kalkulator w iOS 11 na iPhonie nie potrafi poprawnie dodawać.

Po sieci zaczęły już krążyć nagrania pokazujące błąd w nowej aplikacji Kalkulator. Sprawdziliśmy to na kilku iPhone’ach w redakcji i możemy potwierdzić: wykonanie prostej operacji dodawania przerasta możliwości iOS 11. Wykonując szybko operację 1+2+3 można czasami otrzymać wyniki 23 lub 24 zamiast 6.

Apple zapomniało, że lepsze jest wrogiem dobrego. Kalkulator w iOS 10 działał bez zarzutu, ale wraz z nowym systemem aplikację odświeżono. Niestety nowy wygląd wprowadził również nowe błędy. Problem z dodawaniem najpewniej wywołują zbyt długie animacje, a interfejs nie rejestruje poprawnie wciśnięcia przycisków.

Naśmiewanie się z błędu w kalkulatorze z iOS 11 ułatwił internautom sam Apple.

W nowej wersji oprogramowania do iPhone’ów i iPadów pojawiła się funkcja nagrywania wideo z ekranu. Internauci ochoczo to wykorzystali, by udokumentować wpadkę producenta.

Użytkownicy zgłaszają też, że aplikacja jest w stanie poprawnie wykonać kolejne działania - pod pewnym warunkiem. Trzeba jednak odczekać chwilę przed wciśnięciem kolejnego wirtualnego przycisku…

Tyle dobrego, że Kalkulator od Apple’a można usunąć z ekranu głównego iPhone’a.

REKLAMA

Osoby, które wolą wykorzystać jakiś zamiennik z App Store’u, nie są skazane na oglądanie nowej, paskudnej ikony kalkulatora przypominającej o wpadce producenta. To duża rzecz - jeszcze kilka lat temu usunięcie ikony preinstalowanej aplikacji z pulpitu było niemożliwe.

Warto też nadmienić, że podobnego błędu nie znajdzie się na tabletach iPad z iOS 11 - ale tylko dlatego, że przez lata programistom Apple’a nie udało się przygotować systemowego kalkulatora na duże ekrany i użytkownicy iPadów od zawsze musieli ratować się zamiennikami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA