REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Twórcy superbezpiecznej poczty email udostępnili właśnie darmowy VPN

Twórcy ProtonMail pokazali dziś światu swoje nowe dziecko. To usługa VPN, która zapewnia bezpieczeństwo komunikacji internetowej niezależnie od tego, gdzie aktualnie jesteśmy.

20.06.2017
14:25
Twórcy superbezpiecznej poczty email udostępnili właśnie darmowy VPN
REKLAMA
REKLAMA

Oprogramowanie dbające o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników staje się coraz popularniejsze. Wiedzą o tym doskonale twórcy ProtonMail ze Szwajcarii, którzy w czasie zbiórki crowdfundingowej otrzymali 500 tys. dol. na rozwój swojego oprogramowania.

Dziś widzimy kolejne jego stadium:

ProtonVPN - darmowy VPN

W świecie, gdzie każdy kolejny polityk mówi o zacieśnianiu kontroli nad siecią i zwiększeniu inwigilacji obywateli, dobry VPN może okazać się lekiem na całe zło. Dzięki niemu możemy:

  • utrzymać w tajemnicy historię przeglądania,
  • surfować po witrynach zablokowanych w naszym kraju (vide Chiny czy Turcja),
  • zabezpieczyć połączenie przy korzystaniu z publicznego Wi-Fi,
  • zabezpieczyć połączenie używając TOR.

Zalety są bardzo przekonujące, a wszystko oprócz ostatniego punktu jest dostępne za darmo. Za korzystanie z TOR trzeba zapłacić już 8 euro miesięcznie.

W wersji darmowej możemy korzystać z VPN w trzech krajach na jednym urządzeniu. Za 8 euro mamy już 5 urządzeń i dostęp do usługi we wszystkich krajach świata.

Nie ma róży bez kolców. Przy korzystaniu z VPN-u trzeba będzie się niestety pogodzić z nieco niższą prędkością internetu. Będzie ona zależna od abonamentu jaki wybierzemy.

Szwajcarzy stoją na stanowisku, że inaczej niż Facebook i Google, nie sprzedają reklamodawcom naszych danych, co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza przy wymienianiu się korespondencją.

ProtonMail to szyfrowana skrzynka mailowa, z której nic nie wycieknie bez naszej wiedzy.

 class="wp-image-299315"

Nawet jeśli wysyłamy maila komuś, kto nie ma tu konta, to dostaje on link przekierowujący go na serwery Protona i okienko do wpisania hasła. Podać je trzeba zaś innym kanałem, np. telefonicznie.

REKLAMA

Takich usług nie powstydziłby się sam Snowden.

ProtonMail również dostępny jest za darmo. Tu ograniczeniem jest liczba przesyłanych wiadomości w miesiącu (1000) i przestrzeń na dane (500 MB). Przeciętni użytkownicy nie powinni się zbliżyć do takich wartości przez miesiąc.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA