Mobilna ekspozycja Huawei naszpikowana najnowszymi technologiami. Relacja z Huawei Roadshow 2025
W samym sercu Warszawy, pod Pałacem Kultury i Nauki, pojawił się kontener wypełniony nowymi technologiami. Co można w nim znaleźć i gdzie uda się w następnej kolejności? Sprawdziliśmy to.

Nowoczesne technologie kojarzą nam się ze smartfonami, laptopami i konsolami do gier. Drugie na myśl mogą przyjść gogle wirtualnej rzeczywistości, autonomiczne odkurzacze, inteligentne AGD i platformy Smart Home. Rozwój w szaleńczym tempie gna jednak również, a być może przede wszystkim tam, gdzie tego nie widzimy na pierwszy rzut oka: w biznesie.
Najnowocześniejsze rozwiązania z sektora ICT podczas Huawei Europe Enterprise Roadshow 2025.
Mobilna ekspozycja Huawei Europe Enterprise Roadshow wybrała się w trasę po całej Europie, by prezentować wszystkim zainteresowanym swoje rozwiązania, przede wszystkim z segmentu ICT. Pierwszym przystankiem w Polsce na liczącej 25 miast w 15 państwach trasie była nasza stolica. Kontener, w którym przygotowano stanowiska prezentujące zarówno urządzenia, jak i zarządzające nimi oprogramowanie, ulokowano zaraz obok „patelni”, a tym samym Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
@spiderswebpl Warszawa już widziała ten kontener pełen technologii - teraz czas na Kraków (23 maja) i Sopot (26 maja) – nie przegapcie tego od HUAWEI #współpracareklamowa#huaweipolska #roadshow2025
♬ oryginalny dźwięk – Spider’s Web - Spider’s Web
W mobilnym centrum demonstracyjnym wszyscy chętni mogli zapoznać się z tymi technologiami, a odpowiedzi na wszelkie pytania, w tym na temat szczegółów technicznych, udzielali eksperci i inżynierowie firmy. Sprzętu można było dotknąć - w tym takiego, którego koszt może być liczony w setkach tysięcy złotych. I tak jak wzmianek o sztucznej inteligencji nie zabrakło, to nie skradła ona całego show.
Co dokładnie prezentuje Huawei w swoim trucku?
Wysokowydajne rozwiązania dla sieci kampusowych, jak i uproszczone i elastyczne rozwiązania SD-Branch dedykowane dla oddziałów firm, są tu również inteligentne i zoptymalizowane platformy sieciowe dla mniejszych centrów danych, a także konwergentne sieci transmisyjne IP. Do tego dochodziły rozwiązania oparte o AI, Big Data i Internet Rzeczy, które mają one pomóc w zwiększaniu efektywności, optymalizacji procesów i tworzeniu nowych modeli biznesowych.





Sporą część ekspozycji poświęcono systemom pamięci masowej typu All-Flash z serii OceanStor Dorado, wyposażonej wyłącznie w dyski SSD NVMe. Na miejscu znalazło się też wiele innych modeli pojedynczych węzłów, które można ze sobą łączyć (w niektórych przypadkach do określonej liczby sztuk w ramach macierzy, podczas gdy w innych, jeszcze nowocześniejszych, nie ma żadnych limitów, skalują się linearnie i mogą funkcjonować w rozproszeniu).
Możliwe jest też łączenie szybkich pamięci typu Flash pod „gorące” dane i wolniejszych dysków talerzowych pod te archiwizowane.
Pojawiły się nawet wyspecjalizowane jednostki do przetwarzania danych nieustrukturyzowanych, takich jak obraz, dźwięk, wideo i tekst. OceanStor A800 AI Storage dysponujący kilkudziesięcioma kieszeniami na dyski powstał, rzecz jasna, z myślą o obliczeniach wykonywanych przez sztuczną inteligencję. Wymagało to od firmy przeprojektowania całej architektury, gdyż starsze urządzenia z tego segmentu nastawione były na pracę z bazami danych.





Oczywiście tego typu sprzęty, na które składają się kontrolery i szuflady na dyski, muszą być zarówno odporne na awarie, jak i efektywne. Huawei wyjaśnia, że w swoich sprzętach stosuje mechanizmy, dzięki którym awaria jednego kontrolera nie powoduje całkowitego paraliżu i dba o to, by nie marnować zasobów. Podczas testów wspomnianego OceanStor A800 AI Storage udało się osiągnąć wskaźnik wykorzystania GPU na poziomie 90 proc.
Co jeszcze można obejrzeć podczas Huawei Europe Enterprise Roadshow 2025?
W kontenerze nie zabrakło stanowisk prezentujących najróżniejsze rozwiązania typu FTTH (Fiber to the Home) i FTTR (Fiber to the Room). Można było także zobaczyć urządzenia służące do tego, by zapewniać nam dostęp do szybkiego internetu światłowodowego zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w hotelach, biurach, szpitalach oraz placówkach edukacyjnych. Naturalnie pojawiły się też nowoczesne routery przystosowane do szybkiego światłowodu wykorzystujące Wi-Fi 7.







Jedną ze ścianek na ekspozycji zajął w całości z kolei Huawei eKit. To specjalnie przygotowany kompleksowy pakiet rozwiązań, skierowany przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw, obejmujący zarówno produkty, jak i usługi ułatwiające cyfryzację typowych scenariuszy biznesowych: środowisk biurowych, niewielkich galerii handlowych, supermarketów czy hoteli. Dzięki temu cyfryzacja tych branż może przebiec szybko i sprawnie.
Czytaj inne nasze teksty poświęcone marce Huawei:
Przegapiłeś warszawską edycją Huawei Europe Enterprise Roadshow 2025 albo nie mieszkasz w stolicy? Odwiedź kolejne lokalizacje w Polsce!
Tegoroczna edycja Huawei Europe Enterprise Roadshow odbywa się pod hasłem „Accelarate Industrial Digital Intelligence” i ma na celu podkreślać dążenie do wspierania cyfryzacji i inteligentnego rozwoju różnych sektorów gospodarki poprzez wdrażanie nowoczesnych technologii. Warszawa była pierwszym z trzech przystanków na tej trasie zlokalizowanych w naszym kraju, a w przeciągu najbliższych dni firma pojawi się jeszcze w dwóch miastach.
Mobilna ekspozycja wraz z ekspertami w następnej kolejności pojawi się już 23 maja obok krakowskiego hotelu Premier, a po weekendzie, czyli 26 maja, zawita do Sopotu podczas Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej, a znaleźć go będzie można obok hotelu Sofitel Grand. Wstęp jest bezpłatny (po uprzedniej rejestracji), co powinno zainteresować wszystkich przedstawicieli lokalnego biznesu, specjalistów IT i studentów kierunków technicznych oraz entuzjastów nowych technologii.