REKLAMA

Szkoła znalazła sposób, żeby odciągnąć dzieci od smartfonów. To lepsze niż zakaz

Jedna z najbardziej prestiżowych szkół z internatem na świecie zmieniła swoją politykę wobec smartfonów. Urządzenia będą wymieniane na tradycyjne telefony. Jednak szkoła nie jest całkowicie przeciwna elektronice, bo nastolatki wciąż będą miały dostęp do tabletów.

09.07.2024 06.12
Szkoła znalazła sposób, żeby odciągnąć dzieci od smartfonów. To lepsze niż zakaz
REKLAMA

Z problemem korzystania dzieci ze smartfonów w szkołach i na lekcjach placówki edukacyjne walczą różnie. Jedne zabraniają tego na poziomie statutów uczniowskich i regulaminów, inne zrzucają odpowiedzialność na nauczycieli i rodziców, by działali zgodnie z własnym sumieniem. Jeszcze inne - takie jak szkoły z pewnego irlandzkiego miasteczka - banują smartfony w szkołach na poziomie miasta.

Teraz prestiżowa brytyjska szkoła z internatem podbija stawkę. Bowiem uczniowie mają nie tylko zakaz korzystania ze smartfonów, ale placówka zapewnia im także tanie Nokie jako zamienniki urządzeń.

REKLAMA

Wymieniają smartfony na cegłowate telefony. Tak prestiżowa szkoła próbuje chronić najmłodszych uczniów

Mowa tu konkretnie o brytyjskim Eton College, jednej z najbardziej prestiżowych szkół z internatem na świecie. A to ze względu na listę absolwentów, która obejmuje księcia Williama i księcia Harry'ego, byłych premierów Davida Camerona i Borisa Johnsona, dziennikarza i pisarza Erica Arthura Blaira, czy podróżnika Beara Gryllsa.

Jak przekazuje Business Insider, Eton College zdecydowało, że wraz z początkiem nowego roku szkolnego wszyscy uczniowie 9 klasy (w wieku 13 lat) rozpoczynający naukę w szkole otrzymają zwykłe telefony jako zamienniki dla swoich prywatnych smartfonów. Przedstawiciel placówki nie sprecyzował jaki konkretnie model urządzenia kryje się pod nazwą "cegłowaty telefon", ale można się domyślać, że chodzi o jeden z klasycznych telefonów komórkowych, pokroju odświeżonej Nokii 3310.

Telefon umożliwiający jedynie wykonywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów to nie jedyne urządzenie, z jakiego będą mogli korzystać uczniowie Eton College. Placówka zapewniła, że uczniowie wciąż będą mogli korzystać z iPadów dystrybuowanych przez szkołę "do celów edukacyjnych".

Jak informował w lutym The Indepedent, w minionym roku szkolnym w Eton College smartfony były całkowicie zakazane wśród uczniów poniżej 14 roku życia (10 klasy), ponieważ "uczniowie nie są wystarczająco dojrzali, by obcować z nową technologią". Począwszy od 10 klasy mogą oni korzystać ze smartfonów, lecz muszą poddać się trzem dniom "detoksu" w tygodniu, natomiast w 11 klasie wymagany czas detoksu to jeden dzień w tygodniu.

Jeszcze w 2018 roku zasady Eton College zakładały, że uczniowie 9 klasy mogą mieć dostęp do smartfonów, ale jedynie w godzinach od 8 do 21:30 - po tym czasie urządzenia musiały być zwracane opiekunom. W wyjątkowych przypadkach, na prośbę rodziców, szkoła pozwalała uczniom pozostawiać na noc telefony.

REKLAMA

Może zainteresować cię także:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA