REKLAMA

Otwierasz słuchawki i myślisz, że to AirPodsy. A to tak naprawdę Samsung

Wydaje się, że Samsung porzuci raz na zawsze fasolkowe słuchawki dokanałowe. Otworzysz Galaxy Budsy i pomyślisz, że to AirPodsy.

21.06.2024 18.06
Otwierasz słuchawki i myślisz, że to AirPodsy. A to tak naprawdę Samsung
REKLAMA

Wszystko dlatego, że do sieci trafiły nowe przecieki pokazujące nadchodzące Samsung Galaxy Buds 3 Pro. Po ponad trzech latach od dotychczasowych najpotężniejszych Buds 2 Pro, koreański gigant technologiczny wyda zupełnie coś innego - nieprzypominającego wcześniejszych słuchawek. Firma pójdzie w stronę chętniej stosowanych przez konkurencję TWS-ów, ale to chyba dobrze.

REKLAMA

Samsung Galaxy Buds 3 Pro wyglądają jak AirPodsy (i nie tylko)

Jeśli ktoś myśli o dokanałowych słuchawkach bezprzewodowych, to najpewniej są to propozycje Apple AirPods lub konkurencyjne pchełki przypominające popularny sprzęt Apple. Samsung przez większość czasu bronił się od tego wzornictwa i tworzył TWS-y, które lepiej dostosowywały się do ucha - szczególnie można było to zobaczyć w 2020 roku podczas premiery fasolkowych Buds Live.

W sieci krążyły od dłuższego czasu pogłoski, że ma się to zmienić i nowy przeciek faktycznie sugeruje, że tak będzie. Użytkownik serwisu X ukrywający się pod pseudonimem @TEQHNIKACROSS zauważył u koreańskiego sprzedawcy Coupang etui ochronne na jeszcze niewydane słuchawki Galaxy Buds 3 Pro. Na tej podstawie została opracowana grafika, która pokazuje – nowe propozycje Samsunga będą trochę połączeniem AirPodsów oraz Nothing Ear.

Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na etui ładujące, w którym słuchawki są wsuwane zupełnie jak u Apple. Zresztą, na zdjęciu z etui widać kształt słuchawek. Można zauważyć też pewne podobieństwo z Nothing Ear. W samym etui, którego górna część jest przezroczysta - przez co widać, czy pchełki są w etui ładującym, czy też nie. W moim odczuciu to ciekawe rozwiązanie, ponieważ dokanałowe bezprzewodowe słuchawki są tym typem elektroniki, które łatwo zgubić.

Zarówno bazę ładującą, jak i same TWS-y, których rozmiary wcale nie ułatwiają znalezienie tego kawałka sprzętu. Przezroczysta górna część obudowy sprawia, że wystarczy tylko spojrzeć na etui i wiemy, że pchełki są na miejscu. Nie trzeba otwierać za każdym razem, aby się upewnić. Praktyczne, ale i też dobrze wyglądające. Oczywiście to nie tak, że nowe Budsy 3 Pro są 1:1 Airpodsami.

Słuchawki Samsunga są bardziej kanciaste (trochę jak Huawei FreeBuds Pro 3), mają metaliczne, szare wykończenie. W przypadku etui ładującego jest to szare, matowe tworzywo. Rozwiązanie Koreańczyków wydaje się dużo lepsze pod względem wizualnym. Jeśli korzystacie z AirPodsów to wiecie, jak trudno jest utrzymać je w dobrej kondycji pod względem wizualnym – zarówno etui, jak i słuchawki niebotycznie zbierają rysy, co niestety bardzo widać. Dodatkowo niematowe wykończenie pchełek nie pomaga przy upadkach – każde wgniecie, zadrapanie jest bardzo widoczne.

Galaxy Buds 2 Pro

Oczywiście to tylko przeciek, natomiast wydaje się bardzo prawdopodobny. Co jest również możliwe, to że Samsung wyda dwie wersje słuchawek – Galaxy Buds 3 Pro oraz Buds 3, które będą różniły się od siebie przede wszystkim pod względem możliwości muzycznych.

Osobiście oczekuję, że nowa generacja pchełek pojawi się równocześnie ze składanymi smartfonami Galaxy Z o dopisku 6 (oraz zegarkami Watch 7 i pierścieniem Galaxy Ring) już w lipcu. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać.

REKLAMA

Więcej o nadchodzącym sprzęcie Samsunga piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA