REKLAMA

Wiemy, jaki będzie Samsung Galaxy Z Flip6. W 2 aspektach bije poprzednika na głowę

Duchowy spadkobierca telefonu z klapką doczeka się nowej edycji. Składany Galaxy Z Flip6 poprawi dwa bardzo ważne niedociągnięcia poprzedniego modelu, co prawdopodobnie doceni większość jego użytkowników.

15.06.2024 16.10
Galaxy Z Flip6
REKLAMA

Seria Galaxy Z Flip od Samsunga to linia telefonów, która na swój sposób zrewolucjonizowała rynek dzięki swojej unikalnej zdolności do składania. Kluczowe cechy tej serii to przede wszystkim wspomniane składanie nieco na wzór starych telefonów z klapką - tyle że cała wewnętrzna powierzchnia telefonu to elastyczny dotykowy wyświetlacz, a na jego zewnętrznej części znajduje się dodatkowy, mniejszy, do prostych czynności.

REKLAMA

To również urządzenia, które oferują wysoką wydajność, trwałość i zaawansowane funkcje fotograficzne. Galaxy Z Flip to bardzo udane telefony, choć zdecydowanie nie są pozbawione wad. Długość czasu pracy na akumulatorze zdecydowanie mogłaby być większa, a i aparatami telefony te ustępują wielu innym urządzeniom Samsunga i konkurencji. W szóstce to ma się zmienić.

Czytaj też:

Samsung Galaxy Z Flip6 - lepszy akumulator, lepszy aparat

Galaxy Z Flip6 w kwestii podzespołów ma nie różnić się za bardzo od piątki. Specyfikacja telefonu wyciekła do Sieci za sprawą publikacji na Smartprix. Są jednak dwie kluczowe zmiany. Pierwszą z nich jest akumulator o pojemności 4000 mAh (czyli więcej o 300 mAh od poprzednika), co powinno zapewnić dodatkowe kilka godzin użytkowania urządzenia, których wcześniej mogło brakować. Niestety nie jest jasne co z obsługą szybkiego ładowania – prawdopodobnie będzie z mocą nie wyższą niż 25 W.

Drugim, równie istotnym usprawnieniem, ma być aparat. Będzie to dokładnie ta sama jednostka, co w Galaxy Z Fold5, a więc 50-megapikselowa matryca (f/1.8). Niestety pozostałe aparaty pozostaną niezmienione, czyli 12-megapikselowy szerokokątny i 10-megapikselowy do selfików. Sercem urządzenia ma być układ Snapdragon 8 Gen 3, co również brzmi jak dobre wieści.

REKLAMA

Główny wyświetlacz Galaxy Z Flip6 to 6,7-calowy 120-hercowy AMOLED 2640 x 1080 pikseli, zaś uzupełniający to 3,4-calowy AMOLED o rozdzielczości 720 x 768 pikseli (dokładnie taki sam jak w poprzedniku, ale ponoć ciut jaśniejszy). Telefon ma mieć też nieznacznie mniejszy zawias i nieznacznie mniej widoczny element zgięcia na wyświetlaczu. Ma się pojawić w 256- i 512-gigabajtowej wersji.

Dokładny czas handlowej premiery i cena nie są jeszcze znane.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA