REKLAMA

PeoPay Kids - ta aplikacja bankowa dla dzieci to strzał w dziesiątkę. Tyle osób już skorzystało

Aplikacja PeoPay Kids właśnie skończyła cztery lata. Raport pokazuje, że uruchomienie aplikacji bankowej dla dzieci był strzałem w dziesiątkę.

03.06.2024 19.49
PeoPay Kids - ta aplikacja bankowa dla dzieci to strzał w dziesiątkę. Tyle osób już skorzystało
REKLAMA

Kilka dni temu mieliśmy dzień dziecka, a cztery lata temu z tej okazji Bank Pekao S.A. uruchomił aplikację mobilną PeoPay Kids. Przez kilka lat rozwoju apka została pobrana kilkaset tysięcy razy. Edukacja finansowa dzieci to zdecydowanie największy sukces oprogramowania.

REKLAMA

Bank Pekao świętuje 4 lata PeoPay Kids. Dane robią wrażenie

Komunikat Banku Pekao nie pozostawia złudzeń – PeoPay Kids to bardzo popularne rozwiązanie. Oprogramowanie zostało pobrane łącznie 300 tys. razy ze sklepów App Store i Google Play Store. Na początku, przy premierze, oprogramowanie było kompletne i funkcjonalne – aplikacja umożliwiała podgląd środków dostępnych na koncie, historii akcji, realizowania przelewów, płatności BLIK, zakupu kodów do gier oraz doładowania telefonu. Wszystko to odbywało się pod nadzorem rodzica, który w swojej aplikacji miał wgląd na konto dziecka. Z czasem aplikacja zyskała kilka przydatnych nowości, m.in. wirtualne skarbonki.

Różnią się one od zwykłych "świnek" przede wszystkim formą, ale ich przeznaczenie jest identyczne: zostały stworzone, aby nauczyć najmłodszych oszczędzania na określone cele. Dzieci korzystające z PeoPay Kids utworzyły takich skarbonek 190 tys., aby zbierać pieniądze na: prezenty dla mamy, komputery, telefony, gry, rowery, rolki, hulajnogi czy nawet wakacje.

Pozornie mała funkcja może mieć duży wpływ na dzieci. Kluczową rolę odgrywa tutaj aspekt edukacyjny. Skarbonka uczy zarządzania budżetem, oszczędzania i mądrego, przemyślanego wydawania pieniędzy. Skarbonki zakładane są w ramach konta oszczędnościowego Mój Skarb i zapewniają wyższe oprocentowanie niż na koncie osobistym. Jest to w pewnym sensie wygodniejsze niż "klasyczna" świnka skarbonka, ponieważ jest dostosowana do dzisiejszych czasów, w których ludzie coraz częściej stawiają na bankowość mobilną, preferując wirtualne pieniądze ponad gotówkę.

Jeśli mówimy już o edukacji, to w aplikacji PeoPay Kids jest dostępna także gra edukacyjna związana oczywiście z finansami. Gra jest złożona z 10 sezonów, w której pociechy zdobywają wiedzę na temat pieniędzy, rozwiązują quizy, odpowiadają na pytania i wykonują najróżniejsze zadania. Oczywiście takie dostosowane do wieku najmłodszych użytkowników, bo PeoPay Kids to aplikacja przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

W aplikacji nie brakuje najpotrzebniejszych funkcji typu wysyłanie i odbieranie przelewów na telefon BLIK, wysyłanie próśb o kieszonkowe czy możliwość korzystania z karty debetowej Mastercard PeoPay Kids.

Można zgarnąć 200 zł za założenie konta

Co ważne, obecnie trwa promocja, dzięki której dziecko może zdobyć 200 zł. Z akcji skorzystają rodzice posiadający konto w Banku Pekao. Zasady promocji są naprawdę proste – trzeba będzie otworzyć dziecku pakiet PeoPay Kids, w który wchodzi konto przekorzystne (darmowe do 26 r. ż.), konto oszczędnościowe Mój Skarb, karta Mastercard PeoPay Kids i aplikacja PeoPay Kids. Taki pakiet należy otworzyć do 1 lipca 2024 r.

Jeśli to zrobimy, to jeszcze tego samego dnia trzeba będzie zapisać dziecko do promocji i następnie pomóc zalogować się do aplikacji mobilnej najmłodszemu do końca lipca. Jednocześnie pociecha będzie musiała wykonać co najmniej trzy płatności BLIKIEM lub kartą Mastercard PeoPay Kids. To tak naprawdę tyle – jeśli wykonamy odpowiednie kroki, to do końca sierpnia na konto dziecka trafi 200 zł od Banku Pekao. Regulamin akcji dostępny jest pod tym linkiem.

REKLAMA

Więcej na temat bankowości elektronicznej i mobilnej znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA