1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Bank Pekao wprowadził aplikację mobilną dla dzieci. Powitajcie PeoPay KIDS

Lokowanie produktu

Aplikacja PeoPay KIDS jeszcze dzisiaj ma być dostępna w Apple App Store. Na dniach też w Google Play. Najmłodsi klienci mogą też liczyć na promocyjne powitanie: 50 zł kieszonkowe na start.

27.05.2020
11:54
mobilne-dyspozycje-od-Pekao

Bank Pekao S.A zaprezentował pierwsze dzieło własnego Laboratorium Innowacji: ekosystem finansowo-edukacyjny PeoPay KIDS. Składa się na niego aplikacja mobilna PeoPay KIDS oraz panel dla rodziców. Na start Pekao przygotował promocję: 50 zł kieszonkowe a także 2 proc. na koncie oszczędnościowym Mój Skarb do 3 tys. zł przez 4 miesiące od otwarcia konta.

To przełomowe rozwiązanie na polskim rynku - przekonuje Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

PeoPay KIDS powitanie klientów

PeoPay KIDS ze skarbonkami i trenerami

System PeoPay KIDS przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Nie płacą one ani za samą aplikację ani też za dedykowaną dla nich kartę płatniczą. Przyda się w tym rozwiązaniu konto przekorzystne dla młodych lub konto Mój Skarb. Za pomocą PeoPay Kids można m.in. doładować telefon na kartę, czy dokonać przelewu - po akceptacji rodziców. Osobno sekcją są „Skarbonki” - mechanizm pozwalający najmłodszym klientom Pekao zbierania pieniędzy na konkretny cel. Z PeoPay KIDS połączona jest także karta płatnicza, za którą wydanie bank nie będzie pobierał żadnej opłaty.

W czasie pracy nad PeoPay KIDS wewnętrzny dział IT Pekao konsultował swoje poczynania z przyszłymi beneficjentami - najmłodszymi klientami.

To rozwiązanie opracowane z dziećmi z myślą o dzieciach. Nic nie pojawiło się w aplikacji bez ich konsultacji. Dzięki temu włączając PeoPay KIDS, od razu wchodzimy w świat dziecka – jego świat finansów - zapewnia Bartosz Zborowski.

Za edukację finansową najmłodszych klientów Pekao mają odpowiadać specjalni trenerzy dostępni w aplikacji: Lis, Złotówka lub Żubr, którzy nauczą ich podstawowych pojęć oraz pokażą, jak skutecznie oszczędzać i gospodarować swoimi pieniędzmi.

PeoPay KIDS aplikacja mobilna class="wp-image-1155058"

Rodzice z pełną kontrolą finansów dziecka

Integralną częścią systemu PeoPay KIDS jest panel rodzica - dostępny z poziomu aplikacji PeoPay oraz serwisu Pekao24. Pozwala na pogląd środków na rachunku dziecka, a także na szybki przelew kieszonkowego. Z tego poziomu rodzic może również zarządzać funkcjami karty płatniczej oraz zmienić ustawienia w aplikacji mobilnej PeoPay KIDS. Córka lub syn mogą również poprosić o przelew zewnętrzny, a rodzic zadecyduje czy go zatwierdzi, odrzuci lub zmieni jego parametry.

Rodzic bez problemu, w razie takiej potrzeby, będzie mógł natychmiast zablokować aplikację lub karty płatniczą dziecka. Dorośli mają w PeoPay KIDS jeszcze jedną możliwość. Chodzi o ustalenia dziennego limitu wydatków: minimalnie 20, a maksymalnie 50 zł. Rodzice mogą aktywować pakiet PeoPay KIDS bez wychodzenia z domu - przez PeoPay lub system Pekao24. Do wypełnienia wniosku wystarczy znać numer PESEL i podstawowe dane dziecka, nie jest wymagane podawanie danych dokumentu tożsamości dziecka.

PeoPay KIDS karta płatnicza class="wp-image-1155064"

Dla Pekao rynek najmłodszych klientów jest bardzo atrakcyjny

Zdaniem Leszka Skiby, p.o. prezesa Banku Pekao S.A., edukacja finansowa jest bardzo ważnym elementem przygotowania dziecka do dorosłości.

Dobre nawyki zdobyte w młodości - takie jak umiejętne gospodarowanie swoimi pieniędzmi - mają przełożenie na to, jak poradzimy sobie w dorosłym życiu - przekonuje.

Otwieranie się na najnowsze rozwiązania z myślą o najmłodszych klientach Pekao przynosi wymierne skutki. W pierwszym kwartale 2020 r. sprzedaż kont osobistych wyniosła 125 tys. i była wyższa r/r o 11,5 proc. Co istotne: 22 proc. z tych zakupionych kont zainicjowano cyfrowo. Przy czym aż 42 proc. nowo pozyskanych klientów Pekao jest poniżej 26. roku życia. Podobny strzałem w dziesiątkę wydaje się możliwość otwierania konta w Pekao przy mocy selfie. Wzrost w pierwszych trzech miesiącach 2020 r. w porównaniu z okresem od października do grudnia 2019 r. wyniósł aż 140 proc.

Przed pracami i uruchomieniem systemu PeoPay KIDS dokonano też wnikliwej analizy. Czarno na białym wyszło, że coraz młodsze dzieci sięgają po smartfony. W grupie dzieci w wieku od 3 do 6 lat robi tak 63 proc. z nich; w przypadku dzieci od 7. do 10. roku życia to 71 proc, a u dzieci między 11 a 16 lat - 84 proc.

Zauważyliśmy, że w Polsce brakuje rozwiązań bankowych dla dzieci w wieku szkolnym. W odpowiedzi na potrzeby rodziców i samych dzieci stworzyliśmy PeoPay KIDS - najbardziej rozbudowaną na rynku, a zarazem prostą w obsłudze aplikację bankową dla najmłodszych - mówi Marek Tomczuk, wiceprezes Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Materiał powstał przy współpracy z Bankiem Pekao S.A.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze