1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Bankowość

Bank Pekao wprowadził aplikację mobilną dla dzieci. Powitajcie PeoPay KIDS

Aplikacja PeoPay KIDS jeszcze dzisiaj ma być dostępna w Apple App Store. Na dniach też w Google Play. Najmłodsi klienci mogą też liczyć na promocyjne powitanie: 50 zł kieszonkowe na start.

mobilne-dyspozycje-od-Pekao
213 interakcji
dołącz do dyskusji

Bank Pekao S.A zaprezentował pierwsze dzieło własnego Laboratorium Innowacji: ekosystem finansowo-edukacyjny PeoPay KIDS. Składa się na niego aplikacja mobilna PeoPay KIDS oraz panel dla rodziców. Na start Pekao przygotował promocję: 50 zł kieszonkowe a także 2 proc. na koncie oszczędnościowym Mój Skarb do 3 tys. zł przez 4 miesiące od otwarcia konta.

To przełomowe rozwiązanie na polskim rynku - przekonuje Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

PeoPay KIDS powitanie klientów

PeoPay KIDS ze skarbonkami i trenerami

System PeoPay KIDS przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Nie płacą one ani za samą aplikację ani też za dedykowaną dla nich kartę płatniczą. Przyda się w tym rozwiązaniu konto przekorzystne dla młodych lub konto Mój Skarb. Za pomocą PeoPay Kids można m.in. doładować telefon na kartę, czy dokonać przelewu - po akceptacji rodziców. Osobno sekcją są „Skarbonki” - mechanizm pozwalający najmłodszym klientom Pekao zbierania pieniędzy na konkretny cel. Z PeoPay KIDS połączona jest także karta płatnicza, za którą wydanie bank nie będzie pobierał żadnej opłaty.

W czasie pracy nad PeoPay KIDS wewnętrzny dział IT Pekao konsultował swoje poczynania z przyszłymi beneficjentami - najmłodszymi klientami.

To rozwiązanie opracowane z dziećmi z myślą o dzieciach. Nic nie pojawiło się w aplikacji bez ich konsultacji. Dzięki temu włączając PeoPay KIDS, od razu wchodzimy w świat dziecka – jego świat finansów - zapewnia Bartosz Zborowski.

Za edukację finansową najmłodszych klientów Pekao mają odpowiadać specjalni trenerzy dostępni w aplikacji: Lis, Złotówka lub Żubr, którzy nauczą ich podstawowych pojęć oraz pokażą, jak skutecznie oszczędzać i gospodarować swoimi pieniędzmi.

PeoPay KIDS aplikacja mobilna

Rodzice z pełną kontrolą finansów dziecka

Integralną częścią systemu PeoPay KIDS jest panel rodzica - dostępny z poziomu aplikacji PeoPay oraz serwisu Pekao24. Pozwala na pogląd środków na rachunku dziecka, a także na szybki przelew kieszonkowego. Z tego poziomu rodzic może również zarządzać funkcjami karty płatniczej oraz zmienić ustawienia w aplikacji mobilnej PeoPay KIDS. Córka lub syn mogą również poprosić o przelew zewnętrzny, a rodzic zadecyduje czy go zatwierdzi, odrzuci lub zmieni jego parametry.

Rodzic bez problemu, w razie takiej potrzeby, będzie mógł natychmiast zablokować aplikację lub karty płatniczą dziecka. Dorośli mają w PeoPay KIDS jeszcze jedną możliwość. Chodzi o ustalenia dziennego limitu wydatków: minimalnie 20, a maksymalnie 50 zł. Rodzice mogą aktywować pakiet PeoPay KIDS bez wychodzenia z domu - przez PeoPay lub system Pekao24. Do wypełnienia wniosku wystarczy znać numer PESEL i podstawowe dane dziecka, nie jest wymagane podawanie danych dokumentu tożsamości dziecka.

PeoPay KIDS karta płatnicza

Dla Pekao rynek najmłodszych klientów jest bardzo atrakcyjny

Zdaniem Leszka Skiby, p.o. prezesa Banku Pekao S.A., edukacja finansowa jest bardzo ważnym elementem przygotowania dziecka do dorosłości.

Dobre nawyki zdobyte w młodości - takie jak umiejętne gospodarowanie swoimi pieniędzmi - mają przełożenie na to, jak poradzimy sobie w dorosłym życiu - przekonuje.

Otwieranie się na najnowsze rozwiązania z myślą o najmłodszych klientach Pekao przynosi wymierne skutki. W pierwszym kwartale 2020 r. sprzedaż kont osobistych wyniosła 125 tys. i była wyższa r/r o 11,5 proc. Co istotne: 22 proc. z tych zakupionych kont zainicjowano cyfrowo. Przy czym aż 42 proc. nowo pozyskanych klientów Pekao jest poniżej 26. roku życia. Podobny strzałem w dziesiątkę wydaje się możliwość otwierania konta w Pekao przy mocy selfie. Wzrost w pierwszych trzech miesiącach 2020 r. w porównaniu z okresem od października do grudnia 2019 r. wyniósł aż 140 proc.

Przed pracami i uruchomieniem systemu PeoPay KIDS dokonano też wnikliwej analizy. Czarno na białym wyszło, że coraz młodsze dzieci sięgają po smartfony. W grupie dzieci w wieku od 3 do 6 lat robi tak 63 proc. z nich; w przypadku dzieci od 7. do 10. roku życia to 71 proc, a u dzieci między 11 a 16 lat - 84 proc.

Zauważyliśmy, że w Polsce brakuje rozwiązań bankowych dla dzieci w wieku szkolnym. W odpowiedzi na potrzeby rodziców i samych dzieci stworzyliśmy PeoPay KIDS - najbardziej rozbudowaną na rynku, a zarazem prostą w obsłudze aplikację bankową dla najmłodszych - mówi Marek Tomczuk, wiceprezes Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Materiał powstał przy współpracy z Bankiem Pekao S.A.

Lokowanie produktu