Łatwiej oszczędzać, kiedy masz cel. Bank Pekao wprowadza nową usługę

Lokowanie produktu: Bank Pekao

Bank Pekao zaoferował swoim klientom nowy produkt. Skarbonki dają możliwość oszczędzania na wybrany cel.

12.04.2024 12.12
Łatwiej oszczędzać, kiedy masz cel. Bank Pekao wprowadza nową usługę

Ze Skarbonek mogli do tej pory korzystać najmłodsi klienci Pekao w wieku 6-12 lat w aplikacji PeoPay Kids. Teraz jeden z największych polskich banków zaoferował Skarbonki dorosłym.

Bank Pekao zwraca uwagę, że łatwiej oszczędzać, gdy posiadamy cel. To stwierdzenie ma uzasadnienie z punktu widzenia psychologii, bo jasny i określony cel jest źródłem motywacji do odkładania pieniędzy. Jednocześnie Pekao, zagłębiając się w rynkowe trendy pokazuje, że oszczędzanie staje się dla Polaków ważnym aspektem zapewnienia bezpieczeństwa finansowego.

Zgodnie z badaniem realizowanym dla Mastercard Advisors przez Minds & Roses 50 proc. klientów planuje w tym roku zwiększyć oszczędności. Co ważne, aż 61 proc. ankietowanych odkładanie pieniędzy chce przede wszystkim realizować poprzez konta oszczędnościowe. 42 proc. badanych doceniło rozwiązania do systematycznego oszczędzania na konkretne cele takie jak wdrożone właśnie przez nasz bank Skarbonki. Wierzymy, że atrakcyjnie oprocentowane Konta Oszczędnościowe oraz Skarbonki Pekao dostarczą naszym klientom motywacji do oszczędzania i przyczynią się do realizacji celów finansowych zarówno tych krótko-, jak i długoterminowych.

- mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A.

Skarbonka to nowość w aplikacji PeoPay i w serwisie Pekao24

Nowy produkt jest dostępny dla klientów posiadających rachunek osobisty i konto oszczędnościowe z dostępem do serwisu bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay. Zakładanie Skarbonki w aplikacji czy serwisie internetowym jest niezwykle proste. Wystarczy nazwać ją (np. "Nowy telefon"), wpisać kwotę jaką chcemy odłożyć.

Skarbonki możemy zasilać na dwa sposoby. Możemy ustawić zlecenie stałe, dzięki czemu regularnie będziemy zasilać nasz cel, ale możemy również dokonać wpłat na Skarbonki wybranej kwoty w dowolnym momencie. Do oszczędzania na nasz cel możemy zachęcić znajomych, ponieważ każda Skarbonka ma osobny numer konta, co pozwala na dokonywanie na nią przelewów z innych rachunków.

Każdy klient może założyć aż do 10 Skarbonek posiadając jedno konto oszczędnościowe. Bardzo ważny jest fakt, że dostęp do środków ze Skarbonki możemy uzyskać w dowolnym momencie i bez utraty naliczonych odsetek. Pieniądze trafią na konto oszczędnościowe, do którego przypisana jest Skarbonka.

Klient nie płaci nic za otwarcie skarbonki, jej prowadzenie, ani realizowane na nią i z niej przelewy. W okresie do 13 czerwca 2024 r. klienci otrzymają także promocyjne oprocentowanie na swoich trzech pierwszych Skarbonkach. Wynosi ono 3 proc. w skali roku do kwoty 3000 zł przez 3 miesiące od otwarcia Skarbonki.

Oprócz tego nowi klienci mają do dyspozycji promocję "Otwórz konto na selfie i odbierz nagrodę". Można otrzymać w tym przypadku 200 zł, jeżeli do 13 czerwca 2024 r. otworzy się Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z kartą debetową i aplikacją PeoPay oraz serwisem Pekao24. Warunkiem otrzymania bonusu jest wykonanie co najmniej 5 transakcji w trzech kolejnych miesiącach od otwarcia konta.

Kolejna promocja dotyczy Konta Oszczędnościowego, którego oprocentowanie przez pierwszych 5 miesięcy od otwarcia wynosi 7 proc. w skali roku do kwoty 100 000 zł. Promocja jest dostępna do 13 czerwca br. 2024 r. dla nowych klientów banku, którzy dotychczas nie posiadali żadnych produktów w Pekao S.A. oraz dla obecnych klientów, których suma średniomiesięcznych sald na rachunkach w każdym badanym miesiącu w okresie od 1 lipca 2023 r. do 3 kwietnia 2024 r. nie była wyższa niż 2 000 zł.

Lokowanie produktu: Bank Pekao
Najnowsze
Zobacz komentarze