REKLAMA

Apple z nową generacją akumulatorów. Wyniki testów są zaskakujące

Firma TDK, partner Apple i znany producent komponentów elektronicznych, ogłosiła przełomowe odkrycie, które może zmienić oblicze wielu branż, od elektroniki użytkowej po transport i magazynowanie energii.

22.06.2024 16.00
iPad Air (2024) ma gorszą specyfikację. Apple poprawił ją po premierze
REKLAMA

Nowy materiał opracowany przez TDK wykazuje niesamowite właściwości: jego gęstość energii jest 100 razy wyższa niż obecnie stosowanych baterii litowo-jonowych. Oznacza to, że urządzenia zasilane tym materiałem mogłyby działać znacznie, znacznie dłużej bez potrzeby ładowania, a pojazdy elektryczne mogłyby pokonywać dłuższe dystanse na jednym ładowaniu.

REKLAMA

Więcej o bateriach i akumulatorach przyszłości przeczytasz na Spider`s Web:

Firma TDK Corporation w komunikacie prasowym podała, że z sukcesem opracowała materiał na CeraCharge, akumulator półprzewodnikowy nowej generacji o gęstości energii 1000 Wh/l, około 100 razy większej niż gęstość energii konwencjonalnego akumulatora półprzewodnikowego. CeraCharge to pierwsza na świecie całkowicie ceramiczna, półprzewodnikowa bateria SMD.

 class="wp-image-4718879"
Pojedyncze ogniwo akumulatora półprzewodnikowego, który powstał jako materiał do kolejnej generacji CeraCharge. Fot. TDK

Konstruując nowe baterie TDK celowało w rozwiązanie, które przede wszystkim można wykorzystać w różnych urządzeniach do noszenia, takich jak bezprzewodowe słuchawki douszne, aparaty słuchowe, czy inteligentne zegarki.

Nowy akumulator półprzewodnikowy opracowano dzięki zastosowaniu materiału stałego na bazie tlenków, specjalnych anod i stopów litu. Zastosowanie stałego elektrolitu na bazie tlenków sprawia, że ​​akumulatory są wyjątkowo bezpieczne.

Pojemne i bezpieczne

Nowe baterie są nie tylko niezwykle pojemne, ale także bardzo bezpieczne i przeznaczone są do stosowania w urządzeniach do noszenia i innych, które mają bezpośredni kontakt z ciałem człowieka.
Baterię można stosować zamiast baterii pastylkowych zgodnie z przepisami UE dotyczącymi baterii, które wymagają ich wymiany na baterie wielokrotnego ładowania.

TDK skupi się teraz na opracowaniu ogniw akumulatorowych i konstrukcji obudowy nowych akumulatorów oraz będzie szykować się na przejście do produkcji masowej. Firma podała również, że dąży do zwiększenia pojemności akumulatorów poprzez technologię wielowarstwowego laminowania i poszerzenia zakresu temperatur roboczych.

To może zmienić nasze życie

REKLAMA

Odkrycie TDK budzi ogromne zainteresowanie nie tylko wśród naukowców i producentów baterii, ale również wśród wielu klientów. Możliwość posiadania urządzeń elektronicznych o znacznie dłuższej żywotności baterii jest niezwykle kusząca dla wielu osób.

Należy jednak pamiętać, że technologia ta jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju. Przed wprowadzeniem jej na rynek masowy konieczne będzie przeprowadzenie dalszych badań i testów. Mimo to, odkrycie TDK daje nadzieję na przyszłość, w której baterie będą bardziej wydajne, przyjazne dla środowiska i dostępne dla wszystkich.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA