REKLAMA

Przydatne. Będziesz wiedzieć, czy twoje dziecko nie zgubiło smartfona

Dzięki nowemu rozwiązaniu będziesz wiedzieć, czy twoje dziecko nie zgubiło smartfona. Nawet jeśli nie powie "mamo, tato nie wiem, gdzie jest telefon".

09.06.2024 06.10
uzależnienie od smartfonów
REKLAMA

Google bowiem zaktualizował usługę Znajdź moje urządzenie i dodał nową funkcję. Teraz użytkownicy mogą lokalizować nie tylko własne urządzenia, ale też smartfony (tablety) nadzorowanych kont – m.in. dzieci. Nowość może się przydać również w innych scenariuszach - wydaje się, że to świetne narzędzie dla martwiących się o swoją pociechę rodziców.

REKLAMA

Google ulepsza funkcję Znajdź moje urządzenie

Jeśli śledzicie nowinki ze świata technologii, to powinniście wiedzieć, że funkcja Znajdź moje urządzenie została mocno ulepszona. Dotychczas jej działanie pozostawiało wiele do życzenia. Konkurencyjny Apple Find My dosłownie miażdżył rozwiązanie Google, ponieważ wykorzystywał inne sprzęty Apple "komunikujące się" z naszym iPhonem do lokalizacji.

Co najciekawsze, taka metoda lokalizacji działała (wciąż działa!), nawet gdy iPhone był (jest) wyłączony. Finalnie Google po wielu latach prac udostępnił identyczne rozwiązanie dwa miesiące temu w pierwszych krajach, a pod koniec maja trafiło też do Polski.

Teraz w aplikacji pojawiała się nowa zakładka "urządzenia rodziny", która jest dostępna obok sekcji "moje urządzenia". Tak jak możemy się spodziewać, dodatkowa zakładka wyświetla smartfony (lub tablety) kont, które są podłączone do nadzoru rodzicielskiego. Rozwiązanie wydaje się proste – wyświetla imię posiadacza i listę urządzeń przypiętych do jego konta.

Działa to tak jakbyśmy zarządzali własnymi urządzeniami – a więc mamy możliwość wskazania lokalizacji. Tym sposobem, jeśli dziecko zgubi smartfon, to jest większa szansa, że rodzic będzie mógł odnaleźć sprzęt. Szczególnie jeśli telefon zaginął w miejscu, w pobliżu którego przechodzi wiele osób (m.in. plac zabaw). Telefon nie musi mieć nawet włączonej lokalizacji – wystarczy, że oznaczymy urządzenie jako utracone, to inne smartfony z Androidem będą się z nim "komunikować" w celu ustalenia lokalizacji. Dla wiecznie martwiących się rodziców funkcja wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Warto zaznaczyć, że Apple w sieci Find my od dawna oferuje taką funkcję – wystarczy bowiem dodać członka rodziny do chmury rodzinnej iCloud – tym sposobem można też odszukać zaginione tablety, zegarki, słuchawki, a nawet komputery Mac bliskich. Dodanie podobnej możliwości do świata Androida wydawało się kwestią czasu. Dobrze, że Google myśli też o rodzicach i ich dzieciach, korzystających ze smartfonów z Androidem.

REKLAMA

Więcej podobnych wiadomości na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA