REKLAMA

Apple wymyślił na nowo ważną aplikację. I jeszcze pozwoli z niej korzystać na Windowsie

Pożegnaj się z zewnętrznymi menedżerami haseł, bo Apple wkracza na rynek z impetem. To, co do tej pory było ukryte w ustawieniach iPhone'ów i Maców, zostanie wydobyte i wydane jako osobna aplikacja.

07.06.2024 12.10
Apple wymyślił na nowo ważną aplikację. I jeszcze pozwoli z niej korzystać na Windowsie
REKLAMA

Hasło w stylu "qwerty13!" nie jest dobrym rozwiązaniem, nawet jeśli zawiera wykrzyknik. Dla osób szukających lepszej ochrony, powstały menedżery haseł. Te specjalnie zabezpieczone aplikacje generują i przechowują unikalne hasła do wszystkich kont. Aplikacje takie jak LastPass są dostępne na niemal każdej platformie.

REKLAMA

Wkrótce możesz nie potrzebować takiego rozwiązania, ponieważ Apple ma wydać własnego menedżera haseł.

Hasła od Apple: prosta nazwa, bogata funkcjonalność

Według doniesień Bloomberga, Apple pracuje nad nową aplikacją o nazwie Hasła (Passwords), która pomoże użytkownikom zarządzać danymi logowania do różnych aplikacji i stron internetowych. Aplikacja ma zostać zaprezentowana na zbliżającej się konferencji WWDC 2024 i najprawdopodobniej znajdzie się w kolejnych aktualizacjach oprogramowania dla iPhone'ów, iPadów i komputerów Mac.

Hasła będą bazować na istniejącej funkcji pęk kluczy iCloud, która już teraz przechowuje nazwy użytkowników, hasła i inne dane logowania na urządzeniach Apple. Jednak w przeciwieństwie do obecnego systemu, w którym dostęp do tych informacji odbywa się poprzez ustawienia, aplikacja zapewni dedykowany interfejs do przeglądania, zarządzania i automatycznego wypełniania danych logowania.

Aplikacja Hasła ma wyjść poza ekosystem Apple i zaoferować wsparcie dla komputerów z systemem Windows, co stanowić będzie poważną konkurencję dla popularnych menedżerów haseł, takich jak LastPass i 1Password. Nowa aplikacja ma oferować funkcje znane z tych usług, takie jak generowanie silnych haseł i tworzenie kodów uwierzytelniania dwuetapowego.

Przeczytaj więcej o nowościach o i od Apple'a:

REKLAMA
Kup iPhone'a
x-kom
iPhone 15
x-kom
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA