REKLAMA

YouTube oszczędzi ci czas. Ruszają testy nowej funkcji

Większość filmów na YouTube trwa po kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, jednak tylko ułamek z tego czasu jest istotny dla widza. Zauważył to także YouTube, który uruchomił otwarte testy nowego przycisku stanowiącego zbawienie dla niecierpliwych i leniwych.

06.05.2024 09.06
YouTube oszczędzi ci czas. Ruszają testy nowej funkcji
REKLAMA

Choć marzeniem każdego youtubera jest, by widzowie obejrzeli jego materiał od początku do końca, to rzeczywistość jest brutalna i nazywa się "15 sekund do przodu, póki nie znajdziesz interesującego fragmentu".

W marcu sam Google zauważył tę rzeczywistość, po cichu prezentując "Jump ahead" wybranym subskrybentom YouTube Premium ze Stanów Zjednoczonych. Teraz jednak koncern mówi o nowej funkcji całkiem głośno, bo weszła ona w fazę otwartych testów.

REKLAMA

YouTube uruchamia testy "Przeskakiwania do przodu"

Jak informuje serwis 9to5Google, subskrybenci YouTube Premium w Stanach Zjednoczonych mogą wypróbować możliwości funkcji "Jump Ahead" w ramach otwartych testów YouTube Labs.

"Jump Ahead" ("Przeskocz do przodu") to funkcja - a właściwie przycisk - dzięki któremu widz może od razu przeskoczyć do "najgorętszego" momentu danego wideo. Do działania Jump Ahead YouTube wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, które sugerują fragment wideo "do przeskoczenia" na podstawie fragmentów pomijanych przez innych użytkowników serwisu. Funkcja jest podobna do już istniejącego wskaźnika "najczęściej oglądanych fragmentów" na osi czasu - z tą różnicą, że przycisk Jump ahead pozwoli na natychmiastowe przeskoczenie, zamiast samodzielnego dotykania lub klikania osi czasu.

Źródło: 9to5Google

Gdy o Jump Ahead zrobiło się głośno w marcu bieżącego roku, YouTube wypowiadał się o przycisku skromnie - jako o "bardzo małym eksperymencie", w który została zaangażowana mała liczba losowo wybranych użytkowników. Teraz funkcja jest szerzej dostępna za pośrednictwem strony youtube.com/new i poprzez Ustawienia aplikacji, w zakładce "Wypróbuj nowe funkcje eksperymentalne"

Jump Ahead jest dostępne jedynie w aplikacji YouTube na Androida w USA z filmami w języku angielskim. Według relacji nie jest ona dostępna dla każdego filmu, będąc najczęściej dostępną dla filmów z "dużą liczbą wyświetleń". Co więcej, otwarte testy Jump Ahead potrwają jedynie do 1 czerwca.

REKLAMA

Więcej na temat YouTube:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA