REKLAMA

Nowa funkcja na YouTubie. Nie musisz już sam przewijać wideo

YouTube wprowadził funkcję, która rozwiązuje niektóre problemy XXI w. Nie będziesz musiał sam przewijać oglądanego wideo - zrobią to za ciebie.

27.03.2024 17.13
Nowa funkcja na YouTubie. Nie musisz już sam przewijać wideo
REKLAMA

Nowe rozwiązanie bazuje na sztucznej inteligencji i ma sprawić, że nie będzie potrzeby ręcznego szukania najważniejszych momentów filmów. Opcja będzie dostępna dla wybranych osób korzystających z platformy wyszukiwarkowego giganta technologicznego. Dokładniej: dla posiadaczy subskrypcji YouTube Premium.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja znajdzie najciekawszy moment filmu na YouTube

Jak podaje serwis Android Authority, zespół YouTube'a ma testować nowy sposób przewijania filmów na platformie. To wszystko za sprawą funkcji bazującej na sztucznej inteligencji, która ma wyszukiwać najlepsze fragmentów filmów, pozwalając użytkownikowi na szybkie przejście do tych momentów.

Jak ma to dokładnie wyglądać? Nowość została rozwiązana bardzo prosto – wykorzystywany jest skrót dwukrotnego dotknięcia na ekranie, który wyświetli specjalny przycisk. Jego kliknięcie spowoduje szybkie przeskoczenie do najciekawszych momentów materiału.

Nowość nie różni się bardzo od obecnej opcji przewijania filmów w aplikacji mobilnej YouTube'a, gdzie dwukrotne kliknięcie po odpowiedniej stronie ekranu przewija materiał o określoną w ustawieniach aplikacji liczbę sekund – np. 10 lub 15. Zagadką obecnie pozostaje interfejs - jak będzie wyglądał nowy przycisk w oprogramowaniu. Znając życie, YouTube najpewniej będzie chciał to rozwiązać w jak najbardziej intuicyjny dla użytkownika sposób.

Obecnie funkcję mogą testować użytkownicy YouTube Premium ze Stanów Zjednoczonych - jest szansa, że po udanych testach może zostać udostępniona szerzej.

Jeśli nowość przejdzie przez fazę testów, to oczekujemy pojawienia się tej opcji także w Europie. Nie wydaje się jednak, iż nowość sprawi, że osoby, które wcześniej nie korzystały z abonamentu YouTube Premium, nagle rzucą się na subskrypcję.

REKLAMA

Więcej o nowościach związanych z usługami i narzędziami Google znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA