REKLAMA

Producenci telefonów z Androidem się poddali. Google triumfuje

Wielkie wydarzenie w androidowym świecie. Producenci popularnych smartfonów doszli do wniosku, że nie ma sensu kopać się z koniem i wprowadzają ważną zmianę w swoim oprogramowaniu. Google triumfuje.

26.03.2024 18.17
Producenci telefonów z Androidem się poddali. Google triumfuje
REKLAMA

Zdjęcia to jedna z najważniejszych funkcji smartfonach i nawet nie zapraszam do dyskusji. Telefony zastąpiły nam aparaty, a dzięki coraz większym możliwościom stały się również narzędziami do prostego retuszu zdjęć. Aplikacje do przeglądanie fotografii można podzielić na dwie grupy - jedna to Zdjęcia Google, której używają praktycznie wszyscy oraz aplikacje producentów, które są domyślnymi przeglądarkami grafik na poszczególnych urządzeniach.

REKLAMA

Rodzi to kilka problemów - w tym konieczność posiadania dwóch aplikacji, jeżeli chcemy korzystać z chmury, a przede wszystkim z ich używaniem związane są dodatkowe czynności, które musi wykonywać użytkownik Teraz się to zmieni.

Więcej o zdjęciach przeczytacie w:

Xiaomi, Oppo, Realme i OnePlus integrują swoje Galerie ze Zdjęciami Google

Nie będziecie musieli instalować dwóch aplikacji, od teraz natywna aplikacja producenta będzie integrować się z najlepszą aplikacją do zdjęć. Jeśli użytkownicy zezwolą zdjęciom Google na dostęp do domyślnej galerii to według supportu Google:

  • Dają aplikacji Zdjęcia uprawnienia do udostępniania aplikacji galerii informacji o koncie, takich jak adres e-mail i stan automatycznej kopii zapasowej Zdjęć.
  • uzyskują dostęp do wszystkich zdjęć, których kopie zapasowe znajdują się w Zdjęciach Google, w domyślnej aplikacji galerii na urządzeniu.

Oczywiście funkcję można wyłączyć w ustawieniach poprzez usunięcie dostępu do Zdjęć Google. Użytkownicy będą mogli usuwać i przywracać zdjęcia i filmy, edytować zdjęcia korzystając z funkcji dostępnych w aplikacji Zdjęcia, a zmiany będą zapisywane również w urządzeniu.

REKLAMA

Ułatwi to życie, bo sam często łapię się na tym, że nie wiem, gdzie aktualnie mam szukać zrobionych zdjęć - w domyślnej aplikacji, czy Zdjęciach Google. Dodajmy do tego, że często aplikacje producentów oferują znacznie lepsze możliwości edycji zdjęć, zwłaszcza w czasach intensywnego rozwoju sztucznej inteligencji. Dzięki integracji zniknie konieczność posiadania dwóch różnych aplikacji do tego samego i dynamicznego przełączania się pomiędzy nimi. Tak można żyć.

IDŹ DO SKLEPU
MediaExpert
Xiaomi 14
MediaExpert
OnePlus 12
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA