REKLAMA

Samsung Galaxy Tab S6 Lite właśnie wleciał do Polski. W tej cenie nie ma sobie równych

Samsung wprowadził do sprzedaży nowy tani tablet Galaxy Tab S6 Lite. Jest tak dobry, że warto skusić się na zakup.

22.05.2024 05.23
Samsung Galaxy Tab S6 Lite właśnie wleciał do Polski. W tej cenie nie ma sobie równych
REKLAMA

Nowy Galaxy Tab S6 Lite w wydaniu 2024 jest bardzo podobny do propozycji z zeszłej generacji z pewnymi małymi-dużymi zmianami. Odświeżony model jest tańszy, niż się tego spodziewaliśmy – kupimy go za nieco ponad 1000 zł. W tej cenie trudno będzie znaleźć lepszego, patrząc na to, że sprzęt ma dużo wspólnego z niezwykle popularnym swojego czasu Galaxy A53.

REKLAMA

Samsung Galaxy Tab S6 Lite 2024 jest już w Polsce. Jest niedrogi i w zestawie dorzucają rysik

Nowy Samsung Galaxy Tab S6 Lite 2024 to nieco odświeżona wersja modelu z 2022 r. Największą zmianą w wydaniu z tego roku jest serce, czyli procesor w postaci Exynosa 1280. To czip, który drzemał w Galaxy A53, więc wydajność w codziennym użytkowaniu powinna stać na dobrym, a nawet bardziej niż zadowalającym poziomie. RAM co prawda na pierwszy rzut oka nie powala – mamy tylko 4 GB, co w 2024 r. wydaje się już zbyt małą ilością i chciałoby się co najmniej 6 GB pamięci operacyjnej.

Podobnie jest z pamięcią wewnętrzną – producent zdecydował się wyłącznie 64 GB wbudowanej przestrzeni na dane, ale przynajmniej można ją rozszerzyć za pomocą karty microSD o pojemności nawet 1 TB. Samsung podchodzi do tanich tabletów zdecydowanie lepiej niż taki Apple, który nie daje możliwości skorzystania z karty microSD.

Jeśli chodzi o ekran, to do dyspozycji otrzymujemy 10,4-calowy panel LCD TFT pracujący w rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli. W zakresie aparatów, które po prostu muszą być w tabletach (do podstawowej komunikacji) jest tak samo, jak było dwa lata temu – z przodu użytkownik zyskuje 5-megapikselowy moduł, z kolei z tyłu jednostkę 8 Mpix. Nie zmieniła się też bateria, która ma pojemność 7040 mAh (ładowarki nie ma w zestawie, jest jedynie kabel).

W nowym Galaxy Tab S6 Lite 2024 jednak ulepszono aspekt łączności i stare Bluetooth 5.0 zastąpiono standardem Bluetooth 5.3 (choć bez zmian do dyspozycji jest dwuzakresowe WiFi 5). Tegoroczny model od wyciągnięcia z pudełka działa na systemie Android 14 z nakładką One UI 6.1, choć tak jak w przypadku smartfonów Galaxy A użytkownik nie otrzymuje dostępu do funkcji sztucznej inteligencji Galaxy AI, które są przeznaczone dla najlepszych smartfonów i tabletów Samsunga.

Z dodatkowych funkcji tabletu warto wspomnieć o obecności Samsung Deck, dwóch głośników pracujących w konfiguracji stereo AKG z Dolby Atmos oraz obsłudze rysika S Pen, który jest w zestawie. W tanim tablecie taki dodatek jak rysik wydaje się świetną opcją – dla artystów, czy tych, którzy lubią sporządzać notatki z ręki. Dziecko również nie będzie miało powodów do narzekania, bo rysik ułatwia zabawę w np. kolorowankach. No dobra, ale ile to wszystko kosztuje? No, nie za dużo, a przynajmniej na start.

IDŹ DO SKLEPU
Media Expert
Samsung Galaxy Tab S6 Lite
Media Expert

Samsung Galaxy Tab S6 Lite 2024 4/64 GB w wersji WiFi kupimy za 1199 zł, z kolei wersja LTE to 300 zł dopłaty – 1499 zł. Podstawowa kwota 1799 zł, która jest wyświetlana jako ta "domyślna" wydaje się mocno przesadzona, ale 1200 zł za taki sprzęt to już naprawdę niezła cena. Szczególnie że w podobnej kwocie (1100 – 1200 zł) tablet nie ma mocnej konkurencji.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA