REKLAMA

Samsung odświeżył Tab S6 Lite (2024). Oto co zostało ulepszone

Mogło wam to umknąć, bo producent nie za bardzo chwali się nowością w swojej ofercie. Warto jednak wiedzieć, że Samsung przygotował nową wersję popularnego i przystępnego cenowo tabletu. Sprawdzamy, co oferuje.

25.03.2024 19.57
Samsung odświeżył Tab S6 Lite (2024). Oto co zostało ulepszone
REKLAMA

Mowa o Samsungu Galaxy Tab S6 Lite w wydaniu z 2024 r., który… wydaje się być bardzo zbliżony do swojego bezpośredniego poprzednika, czyli Tab S6 Lite 2022. Jednak, ten niedrogi tablet zostanie ulepszony – usprawniono bowiem serce urządzenia oraz oprogramowanie. Decydując się na ten model, otrzymamy także nowocześniejszy system operacyjny - Android 14.

REKLAMA

Samsung prezentuje nowość. Co oferuje Tab S6 Lite (2024)?

Najnowszy Samsung Galaxy Tab S6 Lite (2024) pojawił się po cichu w rumuńskim oddziale Samsunga, bez większych zapowiedzi i szerszego reklamowania. Po prostu koreański producent zaktualizował swoją stronę internetową i dodał informacje o tegorocznym modelu. To często zdarza się w przypadku bardziej budżetowych urządzeń (tabletów, telefonów), które kuszą potencjalnych kupujących przede wszystkim niską ceną.

Jeśli chodzi o możliwości, to największą zmianą jest procesor. Co prawda firma nie ujawnia dokładnego modelu, jedynie informuje, że jest to 8-rdzeniowa jednostka pracująca z taktowaniem 2,4 i 2,0 GHz. Nieoficjalnie mówi się, że może to być autorski Exynos 1280, który trafił m.in. do hitowych telefonów, takich jak Samsung Galaxy A53 oraz Galaxy A34. Poprzedni model S6 Lite z 2022 r. korzystał z przestarzałego na dzisiejsze czasy, choć wciąż niezłego Snapdragona 720G, więc nowy tablet powinien zaoferować wyższą wydajność.

Dodatkowo, tablet od wyciągnięcia z pudełka działa z najnowszą nakładką systemową One UI 6., bazującą na Androidzie 14, co zapewnia najnowszy interfejs użytkownika oraz funkcje znane z niedawno wydanego Samsunga Galaxy A55. Jeśli chodzi o pozostałą cześć specyfikacji, to urządzenie nie powinno różnić się bardzo od wydania z 2022 r. "Baza" w postaci obudowy i innych możliwości technicznych ma być taka sama, jednakże nadal stanowi bezpieczną i wystarczająca specyfikację dla wielu użytkowników.

Ekran Samsunga Galaxy Tab S6 Lite 2024 ma przekątną 10,4 cala, bazuje na matrycy LCD TFT pracującej w rozdzielczości 2000 x 1200 (WUXGA+). Użytkownik ma do dyspozycji 64 GB pamięci na dane i 4 GB pamięci operacyjnej. Choć 4 GB RAM-u w 2024 r. mogą wydawać się niewystarczające, można rozszerzyć pamięć wewnętrzną za pomocą karty microSD. Całość zasilana jest baterią 7040 mAh. Z przodu znajduje się 5-megapikselowy aparat, a z tyłu do dyspozycji jest główny moduł 8 Mpix.

Poprzednia wersja taniego tabletu Samsunga
MediaExpert
Samsung Galaxy Tab S6 Lite 2022

Z dodatkowych funkcji warto wspomnieć o obecności głośników stereo i wsparcia rysika S Pen, który jest dołączany do zestawu. Tablet w tej wersji na razie nie jest dostępny w Polsce, ale wydaje się, że niebawem zostanie równie cicho wprowadzony do sprzedaży i zastąpi 2-letni model Tab S6 Lite 2022.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA