REKLAMA

Nie musisz wymieniać telefonu. Starsze Samsungi z ważną aktualizacją

Zawsze chciałeś mieć telefon, który napakowany jest algorytmami sztucznej inteligencji, ale popełniłeś strategiczny błąd i nie wymieniłeś w tym roku smartfonu na nowy? Nic straconego, Samsung pomyślał o takich jak ty.

22.03.2024 17.48
Nie musisz wymieniać telefonu. Starsze Samsungi z ważną aktualizacją
REKLAMA

Samsung w tym roku przedstawił rodzinę Galaxy S24, która pełnymi garściami czerpała z algorytmów sztucznej inteligencji. Recenzenci, a zaraz po nich użytkownicy zachwycili się nowymi możliwościami, które zyskały urządzenia producenta. Kilka z nich jest naprawdę ciekawych, jak tworzenie filmów slow motion z praktycznie każdego nagrania czy tłumaczenie na żywo rozmów telefonicznych. Niektóre mogą być ciekawe dla użytkownika, ale zabójcze dla mediów - mowa tutaj o podsumowaniu strony internetowej, które eliminuje konieczność klikania. Jednak elementem wspólnym było to, że żeby się nimi cieszyć w pełni, trzeba było kupić Galaxy S24. Producent postanowił zlitować się nad posiadaczami starszych modeli.

REKLAMA

Więcej o Samsungu przeczytasz w:

Sztuczna inteligencja trafi do starszych modeli

Na początku mówiło się, że smartfony z rodziny Galaxy S23 oraz Galaxy Z Fold 5 i Z Flip 5 dostaną tylko kilka wybranych rozwiązań, a komplet będzie zarezerwowane wyłącznie dla najnowszej iteracji. Tłumaczono to mocą obliczeniową, problemami technicznymi. Na szczęście udało się je rozwiązać (albo nigdy nie istniały, zdania ekspertów są w tym zakresie podzielone) i na X (dawny Twitter) pojawiły się zdjęcia menu z najnowszej wersji One UI 6.1, z których jasno wynika, że ubiegłoroczne smartfony doczekają się sztucznej inteligencji.

No dobrze, może nie do końca jest jasne, bo prawdopodobnie nie znacie tego języka, ale wynika z tego to, że starsze urządzenia dostaną wszystkie funkcje, które znamy z Samsunga Galaxy S24. Według wcześniejszych zapowiedzi na starsze smartfony miały trafić wyszukiwanie poprzez zakreślanie kółkiem, tłumaczenie na żywo, asystent notatek i asystent aparatu. Teraz lista została rozszerzona o asystenta pisania, asystenta transkrypcji, generowanie tapet za pomocą promptów, podsumowanie stron internetowych i tworzenie filmików slow motion.

REKLAMA

Tym samym starsze modele zyskały pełną funkcjonalność, którą znamy z serii Galaxy S24. To świetna wiadomość, nie musisz jednak wymieniać w tym roku telefonu, ale jeżeli masz taki zamiar, to polecam poniższe propozycje.

IDŹ DO SKLEPU
Media Expert
Samsung Galaxy S24 Ultra
Media Markt
Samsung Galaxy S24
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA