REKLAMA

Circle to Search na iPhonie? Google właśnie znalazł na to sposób

Funkcja Circle to Search to genialne rozwiązanie, z którego mogą skorzystać użytkownicy Samsungów. Jeśli masz iPhone'a, to prostym sposobem możesz uzyskać praktycznie identyczną możliwość.

08.05.2024 20.05
iPhone 16
REKLAMA

Mimo że funkcja Zakreśl kółkiem, aby wyszukać jest do dyspozycji od niedawna - bo została pokazana na początku roku - to tak naprawdę bazuje na rozwiązaniach, które były dostępne już od dawna (Google Lens). Użytkownicy Samsunga wywołują ją po przytrzymaniu paska do nawigacji ekranowej lub środkowego guzika i mogą zakreślać kółkiem to, czego chcą wyszukać. Jest to dużo wygodniejsze niż wchodzenie w Google Lens za każdym razem. Na iPhonie dzięki obiektywowi Google też będzie można skorzystać ze sporego ułatwienia.

REKLAMA

Circle to Search na iPhone? To tak jakby możliwe

Już w ubiegłym miesiącu pojawiła się funkcja, który przypomina Circle to Search na iPhone'a. Microsoft wydał bowiem Circle to Copilot, z którego mogą też korzystać posiadacze telefonów Apple. Teraz jednak można wykorzystać renomowane narzędzie Google. Obiektyw Google jest dostępny w ramach aplikacji Google do wyszukiwania, natomiast powstał skrót, który pozwoli na szybkie wywołanie rozwiązania.

Aby uzyskać "Circle to Serach na iPhonie" najpierw będziecie musieli pobrać apkę Google z App Store. Następnie pobieracie skrót "Search your screenshoot" i dodajecie go do listy na swoim telefonie. Jeśli już to zrobiliście, to trzeba będzie znaleźć sposób na szybkie wywołanie funkcji - każdorazowe wchodzenie do skrótów z pewnością nie byłoby wygodne. W zależności od tego, jakiego iPhone'a macie, to zrobicie to na dwa sposoby - jeśli korzystacie z 15 Pro (Max), to skrót możecie przypisać do przycisku akcji.

Jeśli macie iPhone'a 8 lub nowszego, możecie skorzystać z funkcji podwójnego lub potrójnego stuknięcia w plecki do szybkiego wywołania akcji. Zrobicie to, wykonując następujące kroki:

  1. Wchodzicie w Ustawienia > Dostępność > Dotyk
  2. Przewijacie na dół i klikacie Stuknięcie w tył i ją włączacie
  3. Wybieracie dwukrotne lub trzykrotne stuknięcie
  4. Przewijacie na sam dół do zakładki Skróty
  5. Wybieracie Search your screenshot i zatwierdzacie
  6. Korzystacie i cieszycie się z funkcji

Przy pierwszym uruchomieniu funkcji trzeba będzie dać pozwolenie na udostępnianie zrzutów ekranu aplikacji Google. Z własnej obserwacji dodam, że przy tej funkcji podwójne stuknięcie do wywołania wydaje się zdecydowanie wygodniejsze niż potrójne. Jak działa ta funkcja? Oczywiście nie jest to do końca Circle to Search, ponieważ nie wykonujemy gestu zakreślania. Skrót w iPhonie wykonuje zrzut ekranu (zrzuty nie są zapisywane w pamięci smartfona) i przesyła go do aplikacji Google. Wtedy Obiektyw Google wykrywa obiekty na zdjęciu i w dolnej części ekranu wyświetla sugestie.

Czasem trwa to troszkę dłużej i zdarza się, że za pierwszym razem funkcja nie zostanie wywołana. Nie jest to idealne rozwiązanie - Circle to Search w smartfonach Samsunga i Google Pixelach działa zdecydowanie lepiej, ale tutaj mamy przynajmniej namiastkę rozwiązania. Konfiguracja funkcji jest bardzo prosta, a czasem może się przydać.

REKLAMA

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA