REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Robisz kółko na ekranie i masz, co chcesz. Samsung i Google właśnie zmienili wyszukiwanie

Jeżeli znudziło cię wpisywanie zapytań w Google, a wyszukiwanie obrazem jest mało intuicyjne, Samsung i Google mają dla ciebie niespodziankę. Wystarczy bazgrać po ekranie, by znaleźć to, czego szukasz.

17.01.2024
21:27
Robisz kółko na ekranie i masz, co chcesz. Samsung i Google właśnie zmienili wyszukiwanie
REKLAMA

Premiera Samsungów Galaxy S24 to nie tylko święto dla tych, którzy z niecierpliwością czekali na nowe smartfony. To także gratka dla entuzjastów Google'a, bowiem podczas prezentacji Samsung ujawnił partnerstwo z amerykańską firmą.

O ile o partnerstwie, dzięki któremu w smartfonach i na komputerach zagości Quick Share już wiedzieliśmy, o tyle ogromnym zaskoczeniem było ekskluzywne dla Samsungów wyszukiwanie za pomocą nowej metody "Circle to Search".

REKLAMA

Zakreśl co chcesz wyszukać. Oto Circle to Search

Circle to Search ("Zakreśl by Wyszukać") to nowa metoda w wyszukiwarce Google'a, która zadebiutuje wraz ze smartfonami Galaxy S24 (i przez jakiś czas będzie obecna wyłącznie na nich).

Circle to Search działa dokładnie tak, jak wskazuje na to nazwa. Po dotknięciu i przyciśnięciu przycisku ekranu głównego, wyświetlany obraz (np. wideo lub animacja) zatrzyma się i pozwoli na zakreślenie palcem obiektu (np. tekstu lub przedmiotu) i wyszukanie go w wyszukiwarce Google - i nie tylko.

Zakreślenie umożliwi także użycie obiektu do rozmowy ze sztuczną inteligencją, która podpowie co znajduje się na zakreślonym fragmencie, odpowie na twoje pytania dotyczące obiektu lub treści lub wyjaśni jego znaczenie.

AI odpowiada na pytanie "Dlaczego to jest takie popularne?" mając jako kontekst fragment zdjęcia corndoga

Circle to Search zostanie uruchomione 31 stycznia na wybranych smartfonach z Androidem: Pixel 8, Pixel 8 Pro i nowej serii Samsung Galaxy S24 - we wszystkich językach i lokalizacjach, w których są one dostępne.

Więcej na temat wyszukiwarki Google:

REKLAMA

Zdjęcie główne: PixieMe / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA