REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wreszcie znajdziesz to, czego potrzebujesz. Google z nową funkcją

Denerwują was pozycje, które pojawiają się w wyszukiwarce? Oczywiście, tej od Google’a - bo ktoś tu korzysta z Binga? Jest dobra informacja dla osób, które chcą prostych i czytelnych wyników: nadchodzi "proste wyszukiwanie". Jak będzie działać?

28.11.2023
13:52
Google testuje funkcję “prostego wyszukiwania”
REKLAMA

Jeśli ktoś szuka nowych baterii do pilota, to co jest najbardziej logicznym krokiem po ustaleniu tego, co potrzebujemy? Wyszukanie odpowiednich baterii w sieci, aby porównać ceny i ich dostępność. Jednakże, tutaj zaczyna się stąpać po grząskim gruncie, ponieważ wyniki wyszukiwania mogą być często zagracone niepotrzebnymi linkami. Wyszukiwarka Google'a niedawno przeszła wiele zmian: otrzymała sprawdzanie autentyczności zdjęć, tworzenie obrazów czy sztuczną inteligencję, która sama się wprosiła i została na dłużej. Niemniej jednak, wkrótce będziemy mogli ją wyłączyć jednym kliknięciem. Chodzi tu o SI, a nie całą wyszukiwarkę.

REKLAMA

Proste wyszukiwanie w wyszukiwarce Google. Marzyliśmy o tym

Google testuje nową funkcję o nazwie Simple Search, czyli Proste Wyszukiwanie. Ta nowość, najpewniej, będzie miała na celu uproszczenie wyszukiwania informacji. Dlaczego użyłem trybu przypuszczającego? Ponieważ nie mamy jeszcze wszystkich informacji o nowej funkcji, a jedynie ich skrawki.

Użytkownicy będą mogli aktywować "Proste Wyszukiwanie" poprzez kliknięcie specjalnego przycisku na stronach wyników wyszukiwania. Nowa funkcja ma sprawić, że dostaniemy tylko te wyniki, których oczekujemy i które są zgodne z tym, co wpisaliśmy.

Google nie tylko zmienia wyszukiwarkę. Po więcej newsów o tym wpadajcie na Spider's Web:

REKLAMA

Z informacji od testerów wiemy, że Proste Wyszukiwanie ma na celu usuwanie z wyników wyszukiwania treści, które mogłaby podsunąć sztuczna inteligencja z SGE. Ta funkcja wydaje się idealna dla osób poszukujących szybkich i dokładnych informacji, bez niepotrzebnych wyników od SI. Problem polega na tym, że nie znamy daty, kiedy ta funkcja zostanie udostępniona dla szerszego grona użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA