REKLAMA

Schowaj kamerę do szuflady. Apple pokazał nową apkę do nagrywania wideo

Gdy Apple wypuszcza coś za darmo, można domyślać się, że musi to być coś wyjątkowego. Ewentualnie z bardzo drogą subskrypcją. Dzisiaj jednak mamy miłą niespodziankę, bo firma z Cupertino zapowiedziała aplikację, która zmienia twój telefon w profesjonalny aparat fotograficzny.

08.05.2024 13.55
Schowaj kamerę do szuflady. Apple pokazał nową apkę do nagrywania wideo
REKLAMA

Czy twój smartfon może dorównać aparatowi fotograficznemu za kilka tysięcy złotych? To skomplikowane pytanie. Z jednej strony smartfony oferują coraz lepsze aparaty, które potrafią uchwycić imponujące zdjęcia i filmy. Z drugiej strony profesjonalne aparaty fotograficzne nadal przewyższają je pod względem rozpiętości tonalnej, kontroli nad ustawieniami i możliwościami fotografowania w trudnych warunkach.

REKLAMA

Jednak, jeśli chodzi o opcje dostosowania obrazu, smartfony mają pewne ograniczenia. Prosto z pudełka nie oferują one tylu możliwości ręcznej regulacji parametrów, co profesjonalne aparaty. Do tej pory niezależni twórcy wydali masę aplikacji, które pozwalały ręcznie dostosować ISO czy prędkość migawki. Ale brakowało "tej" aplikacji od samego producenta telefonu. I to zaraz się zmieni.

Final Cut Camera zmieni twój telefon w rasowy aparat

Podczas wydarzenia "Let Loose", skupiającego się na iPadach, Apple zaprezentował nie tylko nowy sprzęt, ale także oprogramowanie. Jednym z elementów prezentacji była zapowiedź aktualizacji aplikacji do edycji na iPadach: Final Cut Pro 2 i Logic Pro 2 dla iPadOS-a.

Oprócz zapowiedzi aktualizacji Final Cut Pro i Logic Pro, Apple ogłosił również zupełnie nową aplikację na iPhone'y i iPady: Final Cut Camera. 

Final Cut Camera została zaprojektowana do płynnej współpracy z Final Cut Pro na iPadzie, co czyni ją idealnym narzędziem dla profesjonalistów tworzących treści wideo. Szczególnie istotna jest integracja z nową funkcją Live Multicam, która umożliwia nagrywanie materiału z maksymalnie czterech iPhone'ów lub iPadów jednocześnie. Chociaż funkcja ta może być przydatna w niektórych scenariuszach, prawdziwą siłą Final Cut Camera jest bogaty zestaw funkcji aparatu.

Aplikacja Final Cut Camera dla iPhone'a i iPada

Aplikacja wykorzystuje zaawansowane możliwości aparatów w iPhone'ie i iPadzie, dając użytkownikom pełną kontrolę nad ustawieniami takimi jak balans bieli, ręczna regulacja ostrości, ISO i szybkość migawki. Dodatkowe narzędzia, takie jak wskaźniki ekspozycji i poziomu dźwięku oraz funkcja obrysowania krawędzi (focus peaking), zapewniają precyzyjną kontrolę nad jakością obrazu.

Chociaż aplikacja Final Cut Camera została zaprojektowana jako aplikacja do pracy z Live Multicam, Apple podkreśla, że może również służyć jako potężne narzędzie do samodzielnego nagrywania profesjonalnych filmów.

Poznaj więcej nowości z majowego wydarzenia Apple'a:

Kiedy premiera aplikacji? Co z kompatybilnością?

REKLAMA

Data premiery Final Cut Camera pozostaje tajemnicą, ale Apple zapewnia, że aplikacja trafi na iPhone'y i iPady wiosną tego roku. Nie musisz się martwić, czy twój sprzęt poradzi sobie z nowym programem - Final Cut Camera będzie dostępna bezpłatnie na:

  • iPhone'ach: XS i nowszych modelach z systemem iOS 17.4 lub nowszym
  • iPadach: z systemem iPadOS 17.4 lub nowszym
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA