REKLAMA

Apple Pencil Pro to rysik za 650 zł. Wibruje i chce być ściskany

Apple zaprezentował najdroższy rysik dla tabletów iPad, wzbogacony o nowe funkcje oraz możliwości. Akcesorium wyróżnia się haptycznymi wibracjami, funkcją ścisku i obrotu oraz odnajdywaniem Find My. Imponująca jest oczywiście także cena tego sprzętu.

07.05.2024 14.50
Apple Pencil Pro to rysik za 650 zł. Wibruje i chce być ściskany
REKLAMA

O tym, że Apple zaprezentuje nowy rysik Pencil, było jasne już od dłuższego czasu. Pencil był bowiem bohaterem oficjalnej grafiki zapowiadającej konferencję Apple, organizowaną z myślą o zaprezentowaniu nowych tabletów iPad. Teraz dowiedzieliśmy się, czym nowy rysik różni się od poprzedniego i jakie zyskał możliwości.

REKLAMA

Apple Pencil Pro wysyła informacje przy pomocy wibracji, chce być ściskany i lubi, gdy się go obraca.

Czujecie to? To nowe możliwości haptyczne, przy pomocy których Apple Pencil Pro porozumiewa się z użytkownikiem. Dzięki zróżnicowanym wibracjom posiadacz iPada oraz nowego rysika wyczuje siłę wirtualnego nacisku na ekran, przy pomocy sprężenia zwrotnego. Jest to pomocne np. podczas pracy w aplikacjach graficznych, gdzie zróżnicowany nacisk przekłada się na inną grubość wirtualnego pędzla oraz pozostawiany przez niego ślad.

Użytkownicy mogą także ściskać nowy rysik Apple, wywołując w ten sposób funkcje kontekstowe na ekranie tabletu, na przykład tabelkę z pędzlami w programie graficznym. Ściskiem można także wywołać nakładkę z przydatnymi skrótami, które wcześniej sami dopasowaliśmy do swoich potrzeb.

Apple Pencil Pro będzie także rozpoznawał, kiedy użytkownik go obraca. Ten ruch sprawi, że w zależności od programu zmieni się np. wirtualna końcówka pędzla, z szerszej strony na węższą lub odwrotnie. Rotację rysika można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Przykładowo, obracając cały obrazek czy klip wideo, przeglądając galerię posiadanych materiałów.

To także pierwszy raz, kiedy posiadacze tabletów iPad będą mogli odnaleźć rysik zbugiony w odmętach sofy czy pomocy funkcji Find My. Dzięki czipowi Apple rozwiązanie będzie tak samo precyzyjne jak z Airbagami, iPhone'ami czy etui ładującymi AirPodów najnowszej generacji.

Apple Pencil Pro, unikalne funkcje:

  • Wibracje haptyczne
  • Odnajdywanie Find My
  • Obracanie i rotowanie
  • Ściskanie i menu kontekstowe
  • Podwójne naciśnięcie
  • Zmniejszone opóźnienie
  • Zwiększona precyzja

Apple Pencil Pro to idealny towarzysz dla nowego tabletu iPad Pro z potężnym układem M4 oraz nowego iPada Air.

REKLAMA

Nowe akcesorium Apple jest dedykowane tabletom iPad Pro, wykorzystującym moc czipów M4, zapewniających obsługę najbardziej zasobożernych, wymagających i złożonych aplikacji dla twórców wszelakich. Dzięki nowym możliwościom Pencil Pro użytkownicy najdroższych tabletów Apple będą jeszcze skuteczniejsi w pracy z grafiką, dźwiękiem i wideo, pracując w takich aplikacjach jak Adobe Photoshop, Logic Pro, ZBrush czy Final Cut Pro. Unikalne funkcje rysika Apple Pencil Pro wykorzystamy również w zestawie z nowymi tabletami iPad Air.

Ceny iPada Pro rozpoczynają się od 4799 zł, a iPada Air od 2999 zł. Nowy Apple Pencil Pro nie jest dodawany do zestawu z tabletem. Akcesorium trzeba nabyć osobno, w cenie 649 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA