REKLAMA

Tak już nie zapłacisz na Allegro Lokalnie. Serwis pozbywa się reliktu przeszłości

Allegro częściowo pozbyło się jednego, niegdyś bardzo chętnie wykorzystywanego reliktu przeszłości. Tym sposobem klienci już nie zapłacą i bardzo dobrze – po co sobie utrudniać życie.

31.05.2024 19.03
Jak wysłać pieniądze za granicę, np. na Ukrainę? Przelew międzynarodowy to tylko jeden ze sposobów
REKLAMA

Allegro ogłosiło, że niebawem zostanie usunięta metoda płatności przelewem tradycyjnym na Allegro Lokalnie. Na początku trochę machnąłem na to ręką, ponieważ w dzisiejszych czasach mało kto używa tego rozwiązania. Jednak to nie jest najważniejsze w całej sytuacji – chodzi o piękną drogę, jaką płatności online przeszły przez ostatnich kilkanaście lat.

REKLAMA

Allegro usuwa płatność przelewem tradycyjnym w Allegro Lokalnie

Jeśli korzystacie z Allegro Lokalnie, to pewnie też otrzymaliście wiadomość, że już niebawem – bo od następnego wtorku 4 czerwca - nie będzie możliwości płatności przelewem tradycyjnym. Oprócz tego zmieniają się inne zasady związane z Allegro – obecnie klient, który zakupi przedmiot, ma aż 120 godzin (czyli 5 dni) na zrealizowanie zakupu od momentu przejścia do płatności.

Od 4 czerwca będzie tak, że w przypadku ogłoszeń kup teraz Allegro będzie wymagało natychmiastowej płatności – ogłoszenie zniknie z listy dopiero wtedy, gdy osoba opłaci swój zakup (a nie po prostu kliknie "przejdź do płatności"). Z kolei w licytacjach czas na opłacenie zakupu zostanie skrócony ze 120 godzin (5 dni) do 72 godzin (3 dni). To przede wszystkim wynik tego, że Allegro pozbywa się archaicznej i wykorzystywanej tylko przez nielicznych metody płatności przelewem tradycyjnym.

Chodzi jednak tylko o Allegro Lokalnie – nic nie wskazuje na to, żeby ze "zwykłego" Allegro teraz zniknęła opcja płatności przelewem tradycyjnym. Mimo wszystko Allegro Lokalnie należy do popularnych usług – przede wszystkim przez fakt, że pozwala na łatwą (i bezpieczną) sprzedaż używanych przedmiotów – elektroniki, książek, ubrań i nie tylko.

Cieszę się, że płatności za zakupy online przeszły długą i krętą drogę

Co prawda karty płatnicze istnieją już od dziesiątek lat i pozwalają na płatności w sieci, ale to nie one zrewolucjonizowały polskie podejście do zakupów online. Z raportów jasno wynika: Polacy kochają zakupy online oraz bardzo często wykorzystują najróżniejsze metody płatności online - szczególnie BLIKa.

Kupując na Allegro, jesteśmy przyzwyczajeni, że jeśli kupimy coś rano jednego dnia roboczego, to na następny dzień przesyłka ląduje w paczkomacie do odbioru (lub do naszych drzwi puka kurier). Wykorzystanie przelewu tradycyjnego wiązało się z tym, że czas realizacji zamówienia wydłużał się najczęściej o jeden dzień, bo zanim sprzedający w sieci otrzyma wpłatę, mija trochę czasu. Z wykorzystaniem płatności online sprzedający otrzymuje wpłatę natychmiastowo. Od razu może rozpocząć pakowanie i wysyłanie zamówienia.

REKLAMA

Może cię też zainteresować:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA