REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Allegro Lokalnie z darmową dostawą. Kto może skorzystać i jakie są limity?

Dobra wiadomość dla użytkowników Allegro Lokalnie niezależnie od tego, czy tam kupują, czy sprzedają. Allegro wprowadza właśnie darmowe dostawy w swojej aplikacji z tablicą ogłoszeń w ramach abonamentu Allegro Smart.

19.05.2022
7:15
Allegro Lokalnie darmowa dostawa 1
REKLAMA

Allegro zaczynało jako serwis aukcyjny dla konsumentów, ale teraz to prężnie rozwijająca się platforma e-commerce, która pokazuje miejsce w szeregu gigantom pokroju e-Baya i Amazona. Sprzedają się dziś tam przede wszystkim nowe towary i usługi od przedsiębiorców, a użytkownicy prywatni zostali oddelegowani do usługi Allegro Lokalnie. To taka cyfrowa tablica ogłoszeń, która doczekała się właśnie nowej funkcji. Ucieszy ona subskrybentów Allegro Smart.

REKLAMA

Czytaj też:

Darmowe dostawy w Allegro Lokalnie

Towary kupione na Allegro Lokalnie klienci mogą teraz zamawiać bez opłat paczki do Paczkomatów w ramach ograniczonej czasowo promocji, która potrwa do 30 czerwca br. Aby skorzystać z darmowej dostawy na Allegro Lokalnie, klienci będą musieli jedynie zalogować się na konto, na którym aktywny jest abonament Allegro Smart.

Koszt subskrypcji Allegro Smart wynosi 10,99 zł miesięcznie, ale można go obniżyć, decydując się na zakup pakietu z góry na cały rok. Przy płatności rocznej w wysokości 49 zł rocznie za jeden miesiąc płaci się jedynie nieco ponad 4 zł. Do tego subskrypcją można dzielić się bez dodatkowych opłat z bliskimi w ramach Allegro Family.

Allegro Lokalnie darmowa dostawa 2 class="wp-image-2183553"
Darmowe dostawy na Allegro Lokalnie

Oprócz tego na Allegro Lokalnie obowiązują podobne zasady, jak na dużym Allegro.

Aby skorzystać z darmowej dostawy, za przedmiot lub przedmioty od jednego sprzedającego trzeba zapłacić minimum 40 zł i nie ma tutaj żadnych limitów. Allegro Lokalnie w ramach strony internetowej oraz aplikacji mobilnej oznaczy przedmioty, które można zamówić z darmową dostawą, dopiskiem Smart.

Z perspektywy sprzedających wygląda to z kolei nieco inaczej i są tutaj pewne ograniczenia oraz limity. Osoby, które wystawiają swoje produkty z konta prywatnego, będą mogły nadać bezpłatnie do Paczkomatów do ośmiu przesyłek w trakcie promocji, która potrwa do końca przyszłego miesiąca.

A co z Allegro Smart na Start oraz zwrotami w Allegro Lokalnie.

W przypadku usługi Smart! na Start kupujący mogą z kolei skorzystać z darmowej dostawy dwa razy niezależnie od pięciu darmowych dostaw na dużym Allegro. Sprzedający bez konta firmowego z abonamentem Smart! na Start mogą również skorzystać z promocji dwukrotnie.

REKLAMA

Jeśli chodzi z kolei o zwroty, to tutaj nie mamy dobrych wieści do kupujących. Allegro informuje o tym, że ogłoszenia z oznaczeniem Smart realizowane są na Allegro Lokalnie przez osoby prywatne i nie podlegają one prawu odstąpienia od umowy i darmowym zwrotom.

W przypadku, gdy klient kupujący na Allegro Lokalnie się rozmyśli, Allegro poleca bezpośredni kontakt ze sprzedającym, jednakże to od jego dobrej woli zależy, czy zwrot przyjmie. Strony muszą też same między sobą ustalić, kto opłaci przesyłkę zwrotną.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA