REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

A właśnie miałem rzucić nałogowy shopping. Nowość w Allegro ułatwi płatność przy odbiorze

Już niedługo za paczki zamawiane z Allegro zapłacisz wygodnie przy odbiorze przesyłki. Kurierzy nie będą musieli targać ze sobą terminali płatniczych podczas roznoszenia paczek do klientów.

17.05.2022
5:55
allegro one kurier platnosc przy odbiorze
REKLAMA

Dobra wiadomość zarówno dla klientów Allegro, jak i dla kurierów dostarczających paczki. Firma ułatwi rozliczanie się za płatności przy odbiorze przesyłki. Opłatę za paczkę zamawianą za pośrednictwem strony internetowej albo aplikacji z dostawą One Kurier będzie można uiścić bez konieczności sięgania po klasyczny i nieporęczny terminal płatniczy.

REKLAMA

Czytaj też:

Kurier z Allegro i płatność przy odbiorze

Jak podaje Allegro w swoim komunikacie, nowa metoda płatności przy odbiorze przesyłki One Kurier by Allegro pozwala klientom opłacać paczki kartą albo zbliżeniowo telefonem. Płatności przetwarzane są natychmiastowo i bezpiecznie i to bez konieczności korzystania z klasycznego terminala płatniczego.

Płatności za przesyłki klienci będą mogli dokonywać na terminalu kurierskim - tym samym, który służy do zarządzania przez dostawcę paczkami. Allegro się przy tym chwali, że wdraża to nowoczesne rozwiązanie o nazwie PIN on Glass jako jedna z pierwszym firm w Europie. Dla kurierów ma to być spore ułatwienie.

Do korzystania z PIN on Glass kurierzy Allegro będą mogli wykorzystywać nawet smartfony i tablety z Androidem wyposażone w moduł NFC i dostęp do internetu.

Dzięki tej nowości cały proces płatności jest uproszczony, a dostawca przesyłek nie musi brać na siebie odpowiedzialności za przechowywanie gotówki. To istotne przy przesyłkach na wysokie kwoty, czyli np. przy zamawianiu z Allegro za pobraniem kosztownej elektroniki takiej jak smartfony czy komputery.

Oprócz tego kurierzy nie będą musieli zaprzątać sobie głowy zabieraniem za każdym razem ze sobą ciężkiego i drogiego terminala płatniczego i nie będą musieli pamiętać o tym, by go ładować. Wystarczy, że zadbają o to, by naładować swój terminal kurierski z aplikacją SoftPOS od PayTel.

Płatności u kuriera będzie można dokonywać kartą, telefonem, smartwatchem lub smartbandem - tak samo, jak w sklepach i w klasycznych terminalach płatniczych.

REKLAMA

Co przy tym istotne, możliwość przetwarzania płatności zbliżeniowych przez kurierów jest możliwa dzięki integracji kurierskiej MobiCourier od OpenNet.pl z aplikacją SoftPOS od PayTel. To właśnie synergia tych dwóch rozwiązań ma ułatwić proces zakupowy zarówno po stronie klientów, jak i kurierów.

Klienci z kolei otrzymają nową metodę opłacania paczek, która nie wymaga od nich wizyty w bankomacie w oczekiwaniu na kuriera. Płatność za pobraniem jest przy tym wskazywana przez aż 41 proc. konsumentów za najbezpieczniejszą formę płatności online, a metoda bezgotówkowa jest dla nich wygodniejsza.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA