REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Allegro ułatwia płacenie. Teraz Google Pay zapłacisz w przeglądarce

Allegro właśnie rozszerza opcje płatności w ramach Google Pay. System, który znamy już z aplikacji Allegro, teraz zadziała też w przeglądarce na komputerach.

22.03.2022
17:58
allegro promocja wakacje 2021 kindle elektronika
REKLAMA

Wydawać by się mogło, że Allegro obsługuje już wszystkie najważniejsze formy płatności za zakupy, ale okazuje się, że nadal jest pole do poprawy. Allegro właśnie dodało Google Pay jako metodę płatności w desktopowej wersji sklepu.

REKLAMA

Płatności Google Pay są już dobrze znane posiadaczom smartfonów z Androidem. System płatności sygnowany logo Google’a jest bezpieczny i szybki. Na koncie Google możemy mieć zapisane dane karty płatniczej, a Google Pay umożliwia nam płacenie za pomocą tej właśnie karty. System Google Pay kojarzy nam się głównie z fizycznymi płatnościami smartfonem przy kasie, ale taki system działa też wewnątrz aplikacji. I właśnie z takiej funkcji skorzystało właśnie Allegro.

Od teraz Google Pay działa w desktopowej wersji Allegro.

 class="wp-image-2102388"

Systemem Google Pay można było już od dłuższego czasu płacić w aplikacji Allegro na Androidzie. Teraz ten system trafił również do przeglądarki, więc zapłacimy nim na komputerze, ale także na stronie Allegro uruchomionej w przeglądarce mobilnej smartfona.

Jak to działa? Podczas zakupów wystarczy wybrać formę płatności Google Pay, a następnie sfinalizować płatność wewnątrz systemu Google’a. W okienku, które się pojawi, musimy potwierdzić swoją tożsamość. Jeżeli mamy dodane do Google Pay kilka kart płatniczych, system przed płatnością pozwoli nam wybrać odpowiednią kartę.

REKLAMA

Dodanie Google Pay do desktopowej wersji serwisu uświadomiło mi, że na Allegro nadal brakuje płatności Apple Pay w desktopowej wersji serwisu. A szkoda, bo dla użytkowników iPhone’ów jest to najwygodniejsza metoda płatności. Podejrzewam jednak, że ten brak zostanie szybko załatany, bo Allegro nie ma konkurencji jeśli chodzi o wygodne metody płatności. Blik czy PayU to już standard w polskich sklepach, ale w mojej opinii Allegro wygrywa systemem Allegro Pay, z którego często korzystam. Jest to system odraczania płatności i dzielenia ich na raty, przy czym całość jest bardzo szybka i wygodna.

A zatem, drogie Allegro: dziękujemy za Google Pay i czekamy na Apple Pay na desktopie! Niech użytkownicy iPhone’ów nie czują się gorsi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA