REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Jaki nowy język wdrożyło Allegro? W życiu byś nie zgadł, że ukraiński

Jedna z największych platform e-commerce w kraju zdecydowała się na wdrożenie kolejnej wersji językowej. Po polskiej i angielskiej przyszedł czas na ukraińską. To bardzo dobry pomysł zarówno z perspektywy klientów, jak i sprzedawców.

06.04.2022
20:52
Ukraiński język w Allegro
REKLAMA

Allegro jest gigantem rynku e-commerce - i to nie tylko tym polskim, a globalny. Wejście do TOP 10 firm zajmujących się handlem online nie oznacza jednak, że polskie przedsiębiorstwo osiada na laurach. Firma stale wprowadza nowe funkcje, a najnowszą z nich jest możliwość zmiany wersji językowej serwisu z polskiej lub angielskiej na ukraińską. To świetna wiadomość zarówno dla klientów, jak i dla sprzedawców.

Czytaj też: Jak sprzedawać na Allegro Lokalnie? Poradnik krok po kroku

REKLAMA

Allegro po ukraińsku

W wyniku wojny wywołanej przez Rosję pod wodzą dyktatora i zbrodniarza wojennego Władimira Putina z Ukrainy napłynęła do Polski fala uchodźców. Miliony ludzi trafiły na terytorium naszego kraju, a chociaż część ruszyła dalej do innych krajów Unii Europejskiej, to setki tysięcy ludzi zostało w polskich miastach, gdzie w poszukiwaniu miejsca do zamieszkania pomagają im politycy, aktywiści i zwykli obywatele.

allegro ukraina jezyk 1
Tak wygląda Allegro po ukraińsku

Ci uchodźcy Ukrainy, którzy przybyli do Polski, w wielu przypadkach znajdują miejsce zamieszkania oraz pracę i możliwe, że zostaną u nas na stałe. Proces nauki języka polskiego będzie jednak długotrwały i miną miesiące, zanim osoby, które go nie znały w ogóle, będą posługiwać się nim w stopniu pozwalającym na robienie zakupów online. Allegro wychodzi tym ludziom naprzeciw, by łatwiej mogli robić w Polsce zakupy przez internet.

Ukraińska wersja językowa Allegro powstała w nieco ponad miesiąc od wybuchu wojny.

Dzięki temu, że interfejs został przetłumaczony, mieszkańcy Ukrainy mogą zdecydować się na jedną z 250 mln ofert bez konieczności uciekania się do translatorów lub pomóc osób trzecich. Pozwala to na wygodne zakupy oraz zarządzanie swoim kontem użytkownika i dokonywanie płatności, a użytkownicy serwisu Allegro z pewnością wdrożenie tej nowości docenią.

Na możliwości zmiany języka na ukraiński skorzystają również handlarze, których na Allegro jest już 135 tysięcy, bo otwiera im to drogę do kolejnej grupy potencjalnych klientów. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że bariera językowa nie będzie problemem, gdy zajdzie potrzeba kontaktu ze sprzedawcą. Na szczęście aplikacje i usługi online takie jak Google Translate mogą tutaj sporo pomóc.

allegro ukraina jezyk
W menu wyboru języka można znaleźć opcję zmiany kraju dostawy oraz waluty

Allegro po ukraińsku to nie tylko interfejs strony głównej.

Firma podaje, że przetłumaczone na język ukraiński zostały treści w dziale Pomoc i Kontakt oraz artykuły w Centrum Pomocy - ale jeszcze nie wszystkie. Na pierwszy ogień poszło 30 najważniejszych tematów, ale pewnie z czasem przetłumaczone zostaną wszystkie. Allegro zapowiada przy tym, że już niedługo ukraińskiej wersji językowej doczekają się aplikacje mobilne dostępne na smartfony z Androidem oraz iOS-em.

REKLAMA

Informacja o tym, że Allegro jest dostępne teraz w języku ukraińskim, pojawiła się w formie banera po wejściu na stronę. Po jego zamknięciu język strony można zmienić poprzez wciśnięcie przycisku znajdującego się na górnym pasku nawigacyjnym zaraz po prawej stronie pola wyszukiwania. Po jego kliknięciu można też wybrać preferowany kraj dostawy oraz walutę, a jakiej chcemy się rozliczać.

Warto dodać, że serwis transakcyjny w języku ukraińskim to już trzecia wersja językowa polskiego serwisu e-commerce. Ledwie nieco ponad miesiąc temu Allegro uruchomiło opcję przetłumaczenia interfejsu na język angielski. Doszła wtedy również możliwość zmiany waluty ze złotówek na euro, co ułatwiło zawieranie transakcji kupującym i sprzedającym działającym na terenie Unii Europejskiej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA