REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Zakupy

Aplikacja Allegro z nową sztuczką. Teraz rozpozna produkty ze zdjęcia

Allegro wprowadza nowość w swojej aplikacji mobilnej. Jest to szukanie produktów na bazie zdjęcia zrobionego smartfonem. Podobają ci się konkretne spodnie, buty, czy np. zabawki? Zrób im zdjęcie, a aplikacja znajdzie te produkty na Allegro.

17.12.2021
18:04
allegro promocja wakacje 2021 kindle elektronika
REKLAMA

Nowa funkcja aplikacji Allegro działa dokładnie tak, jak się tego spodziewacie. Z poziomu aplikacji można zrobić zdjęcie wybranego przedmiotu (np. butów), a algorytmy uczenia maszynowego po stronie Allegro przeanalizują obraz i skierują nas do ofert danego produktu w serwisie. Prościej się już nie da.

REKLAMA

Ciekawie wypada fakt, że nie musimy fotografować prawdziwych obiektów. System zadziała nawet w przypadku, kiedy prześlemy zrzut ekranu ze smartfona (np. z ciekawą stylizacją pokazaną na Instagramie), czy choćby zdjęcie z czasopisma.

Wyszukiwarka wizualna wymagała zupełnie nowej architektury wyszukiwania i technologii uczenia maszynowego. Pod prostotą użytkowania kryje się wyrafinowany system. Spodziewamy się, że nasze narzędzie będzie w stanie zaoferować kupującym bogaty wybór podobnych produktów – mówi Wojciech Bogdan, Chief Data Officer w Allegro.

Nowość trafia do aplikacji Allegro na Androida i iOS.

Aplikację Allegro można pobrać ze sklepu Google Play (Android) lub App Store (iOS). W moim przypadku nie widzę jeszcze nowości w aplikacji, ale lada moment ma ona być widoczna u wszystkich użytkowników.

Nowy sposób interakcji z aplikacją to przede wszystkim naprawdę dobry i autorski pomysł. Nie jest to bezmyślna kopia rozwiązania z zachodnich sklepów bądź serwisów. Podobnej funkcji nie znajdziemy np. w aplikacji Amazona. Widać więc, że Allegro ma nie tylko autorskie pomysły, ale też środki na ich wdrożenie. Dlatego tym bardziej warto przyklasnąć temu pomysłowi, zwłaszcza że wydaje się być bardzo intuicyjny i dobrze przemyślany. Dzięki takiej nowości możemy znajdować konkretne prodkty nawet jeśli nie znamy ich nazw.

Wyszukiwanie obrazem na Allegro nie zadziała we wszystkich kategoriach.

Obecnie nowa funkcja w aplikacji Allegro obsługuje ponad 100 mln ofert w kategoriach:

REKLAMA
 • moda (w tym buty i odzież sportowa),
 • zdrowie,
 • uroda,
 • produkty spożywcze,
 • media,
 • książki,
 • komiksy,
 • gry i muzyka,
 • zabawki,
 • dom i ogród (cześciowo).

Podejrzewam, że nie bez powodu nowa funkcja nie działa jeszcze w kategorii Elektronika. Nawet najpotężniejsze algorytmy uczenia maszynowego nie są w stanie rozróżnić dzisiejszych smartfonów. W końcu wszystkie wyglądają od przodu tak samo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA