REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Drożeją dostawy na Allegro! To kolejny powód, żeby kupić abonament Allegro Smart

Według nowego cennika Allegro korzystanie z serwisu bez subskrypcji Allegro Smart! będzie droższe w 2022 r. ze względu na wyższe koszty dostawy towarów.

03.01.2022
17:19
allegro smart dostawy podwyzki cennik 2022
REKLAMA

Nowy rok przywitał nas szeregiem podwyżek - od prądu i gazu, aż po podatki i składki. Allegro poinformowało o zmianach w swoim cenniku. Chodzi konkretnie o większy koszt dostawy niż ubiegłym roku, który poniosą klienci.

REKLAMA

Ile kosztuje dostawa z Allegro w 2022 r.?

Sprzedawcy mogą oczywiście sami wybrać, które opcje dostawy zaoferują klientom i w jakiej cenie. Allegro zależy jednak na tym, aby klienci serwisu mogli korzystać z możliwie tanich dostaw i to najlepiej obsługiwanych przez tę firmę i zachęca kontrahentów do udostępniania pakietu w postaci Allegro One Punkt i Allegro One Box, który do tej pory w ramach promocji był darmowy.

Niestety promocja była ograniczona czasowo. Wedle nowego cennika Allegro za usługę Allegro One Punkt, czyli dostawę do jednego z punktów sieci odbioru na terenie całego kraju, klienci zapłacą teraz maksymalnie 8,49 zł. Allegro One Box, czyli dostawa do automatu paczkowego Allegro, ma teraz z kolei kosztować do 7,99 zł. Czas pokaże, ile z tej kwoty sprzedawcy wezmą na siebie, a ile przerzucą na klientów.

Abonenci subskrypcji Allegro Smart unikną podwyżek

REKLAMA

Podwyżki dotkną oczywiście te osoby, które nie opłacają abonamentu Allegro Smart, który w ramach opłaty w wysokości 49 zł rocznie pozwala całym rodzinom przez rok cieszyć się darmowymi dostawami za większość produktów od 40 zł w górę (Paczkomaty i Punkty odbioru oraz kurier). W tym przypadku za dostawę i tak się nie płaci.

Nowa opłata obejmie zamówienia złożone 3 stycznia 2022 r. i później. W przypadku zamówień złożonych do 2 stycznia opłaty nie będą pobierane, nawet jeśli paczki zostaną nadane później. Jak podaje cashless.pl, w wypadku, gdy w wyniku błędu, który może wystąpić, pieniądze za dostawę zostały pobrane, to Allegro zobowiązuje się zwrócić je do końca miesiąca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA