REKLAMA

Idziesz do sklepu? Oto najlepsze aplikacje do tworzenia list zakupów

Tworzenie list zakupów to jedno z najlepszych zastosowań smartfona. Urządzenie nosimy ze sobą zawsze, wobec czego nie ma obawy, że je zgubimy, a poprzez synchronizacje lub szybką wiadomość można je od ręki zaktualizować. Jednak która z aplikacji do robienia list zakupów jest najlepsza? Prezentujemy naszą subiektywną listę.

19.05.2024 05.30
Idziesz do sklepu? Oto najlepsze aplikacje do tworzenia list zakupów
REKLAMA

Jako dzieci zakupy kojarzyły się wielu pozytywnie, z okazją do otrzymania kilku słodkości, a jak dobrze pójdzie to i nowej zabawki. Jednak w wieku dorosłym jest już mniej kolorowo, bo oprócz decydowania o tym, co należy kupić, dochodzą jeszcze decyzje o marce, ilości, typie i sklepie, który ma najtańszą ofertę.

Dlatego nawet w zwykłych zakupach spożywczych da się pogubić. Tu jednak z pomocą przychodzą liczne aplikacje do tworzenia i organizacji list zakupów, pomagające "ogarnąć" sytuację. W tym artykule opisujemy nasze ulubione aplikacje do robienia list zakupów.

REKLAMA

Idziesz na zakupy? Nie zapomnij wziąć ze sobą jednej z tych aplikacji do tworzenia list zakupów:

Listonic

Listonic to prawdopodobnie najbardziej znana Polakom aplikacja do tworzenia list zakupów, która ma ponad 14-letnią historię. Listonic zadebiutował w 2009 r. jako dzieło trójki przyjaciół z Politechniki Łódzkiej. Aplikacja w krótkim czasie zebrała grono licznych użytkowników wśród jeszcze niezbyt wielkiej bazy używających smartfonów. A to za sprawą możliwości tworzenia list zakupów, które synchronizowane są pomiędzy różnymi urządzeniami (smartfon, tablet, komputer lub laptop) i systemami (Android, iOS, wersja przeglądarkowa; dawniej także Windows Phone), możliwości sortowania produktów według kategorii i alejek, wysyłanie użytkownikowi powiadomień, gdy inny użytkownik wprowadzi zmiany w liście zakupów, dodawanie zdjęć do list czy sugerowanie kolejnych pozycji na liście zakupów. Aplikacja po dziś dzień jest stale rozwijana i co ważniejsze, dostępna za darmo na systemy Android i iOS.

 class="wp-image-4625106"

OurGroceries

OurGroceries to mało znana, lecz popularna poza granicami Polski, aplikacja do tworzenia list zakupów. OurGroceries wyróżnia się niezwykle prostym interfejsem, dzięki któremu użytkownicy zarówno aplikacji na system Android, jak i iOS, czy wersji przeglądarkowej (na komputery), mogą z łatwością tworzyć listy zakupów i dzielić się nimi. Aplikacja pozwala na dodanie do każdego produktu zdjęcia, opisu, sprecyzowania ilości lub wagi produktów, dodatkowo automatycznie przydzielając je do kategorii. Co ważne dla fanów smart home, OurGroceries posiada także integrację z Google Home i Alexą. Jedyną wadą aplikacji jest fakt, że nie posiada ona polskiego interfejsu, oferując jedynie nazwy produktów i kategorii w języku polskim. Jednak jeżeli to nie stoi na przeszkodzie, OurGroceries dla wielu może okazać się najlepszą aplikacją do tworzenia list zakupów - zarówno na Androidzie, jak i na iOS-ie.

 class="wp-image-4625151"

Moja Gazetka

Moja Gazetka to aplikacja dobrze znana entuzjastom domowych oszczędności i poszukiwaczom okazji. Moja Gazetka początkowo była jedynie zbiorem aktualnych ofert najpopularniejszych polskich dyskontów, jednak wraz z rozwojem aplikacji zyskała ona możliwość tworzenia list zakupów - w tym także bezpośrednio z poziomu aktualnie wyświetlanej gazetki. Oprócz tworzenia podstawowych list, Moja Gazetka pozwala na podzielenie listy zakupów na podstawie sklepu i oznaczenie każdego produktu obrazkiem z gazetki, dzięki czemu użytkownik z łatwością sprawdzi, "o jaką rzecz chodziło". Moja Gazetka jest bezpłatną aplikacją na telefony z systemem Android i iOS.

 class="wp-image-4625100"

Prosta lista zakupów

Prosta lista zakupów jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich minimalistów, którym nie potrzeba udostępniania, możliwości dodawania zdjęć i różnych urozmaiceń, które wprowadziły pozostałe aplikacje dostępne na rynku. Darmowa aplikacja Prosta lista zakupów ogranicza się do tworzenia tekstowej listy zakupów, z możliwością zmiany kolorów i zaznaczania "ptaszkiem" zakupionych produktów. Co ważniejsze, Prosta lista zakupów wymaga jedynie Androida w wersji 5.0, stanowiąc idealne rozwiązanie dla posiadaczy starszych urządzeń. Aplikację Prosta lista zakupów możesz pobrać jedynie na urządzenia z systemem Android.

 class="wp-image-4625103"
REKLAMA

Więcej aplikacji, które zmienią sposób, w jaki korzystasz ze smartfona:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA