REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Oprogramowanie - Poradniki

Aplikacje do nauki języka angielskiego. Nasz wybór 5 najlepszych aplikacji

Aplikacje na smartfonach to nie tylko narzędzia, które rozszerzają funkcje samego urządzenia. W Google Play czy App Store znajdziemy dziesiątki aplikacji, które poszerzą nasze własne horyzonty - w tym pomogą nam się nauczyć nowego języka. Wybraliśmy 5 aplikacji, które naszym zdaniem są najlepsze do nauki języka angielskiego.

16.01.2023
6:17
Aplikacje do nauki języka angielskiego. Nasz wybór 5 najlepszych aplikacji
REKLAMA

Język angielski to współczesna lingua franca i prawdopodobnie najprzydatniejszy w codziennym życiu język obcy. Według szacunków językiem angielskim w stopniu komunikatywnym posługuje się nawet 1,75 miliarda osób, a za jego pomocą dogadamy się w większości największych zagranicznych miast oraz w największych kurortach.

REKLAMA

Oczywiście nie każdy zna angielski - szczególnie w Polsce, gdzie jedni nie mieli okazji nauczyć się języka z powodu nauki w szkole języka rosyjskiego lub niemieckiego jako obcego. Inni, choć mieli taką okazję, skierowali się ku nauce innego języka. Nic straconego, gdyż na rynku jest szeroki wybór aplikacji do nauki języka angielskiego, a w tym artykule przedstawimy najlepsze z nich.

Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego

Duolingo

Duolingo jest najpopularniejszą aplikacją do nauki języka angielskiego. W podstawowej wersji aplikacja jest darmowa, a jej interfejs (w przypadku nauki języka angielskiego) jest po polsku. Aplikacja zdobyła popularność dzięki swojemu nietypowemu podejściu do nauki, zamieniając ją w swego rodzaju grę, w której użytkownicy zdobywają punkty i doświadczenie.

Nauka w Duolingo podzielona jest na krótkie lekcje, które pozwalają łatwo dostosować naukę do codziennej rutyny i wyzwań. Aplikacja wykorzystuje również system powtarzania, który pomaga utrwalić nowe słownictwo i gramatykę, utrzymać poziom wiedzy i poprawić ogólne zrozumienie. Ponadto, ucząc się języka z Duolingo można ćwiczyć wszystkie kompetencje językowe od czytania, przez pisanie, słuchanie, aż na mówieniu kończąc.

 class="wp-image-3121239"

Livango

Livango to w pełni darmowa aplikacja stworzona tylko i wyłącznie do nauki angielskiego. Na platformie znajdziemy aż 50 lekcji, kompletny słownik polsko-angielski oraz setki wirtualnych fiszek. Aplikacja oferuje także ćwiczenia gramatyczne w różnej formie i o różnym stopniu trudności, a wymowy nauczysz się poprzez nagrania lektora oraz fonetyczny zapis każdego słowa. Livango pozwala także na śledzenie postępów w nauce, a testy wiedzy przeplatane są prostymi grami i zabawami.

 class="wp-image-3121230"

Babbel

Babbel oferuje kompleksowe podejście do nauki języka angielskiego oraz trzynastu innych języków. Aplikacja oferuje szeroki zakres lekcji obejmujących gramatykę, słownictwo i konwersacje. Co więcej, lekcje w aplikacji Babbel są zaprojektowane tak, aby były praktyczne i odpowiadały na potrzeby użytkownika, skupiając się na sytuacjach, które użytkownicy mogą napotkać w prawdziwym życiu. Ponadto Babbel oferuje wiele funkcji, takich jak rozpoznawanie mowy, które pomagają użytkownikom poprawić wymowę i umiejętności słuchania.

Rejestracja i pierwsza lekcja w Babbel są darmowe, aby uzyskać dostęp do kolejnych, należy wykupić płatną subskrypcję.

 class="wp-image-3121242"

Busuu

Jeżeli chcesz dać szansę nauce angielskiego, Busuu to jeden z najlepszych wyborów. Swoim użytkownikom aplikacja oferuje m.in. nagrania video osób mówiących w ojczystym języku, przydatne i praktyczne porady jak poprawić swoją gramatykę oraz spersonalizowane podsumowania rozdziałów. Do ich tworzenia Busuu używa sztucznej inteligencji, która analizuje mocne i słabe strony twojego języka, a następnie przekuwa je w dostosowane do ciebie kursy. Tak jak pozostałe aplikacje, poza angielskim Busuu oferuje 12 innych języków, w tym japoński, arabski czy holenderski.

Użytkownicy chcący zacząć naukę angielskiego z Busuu mogą poczuć się zawiedzeni, gdyż darmowa wersja aplikacji jest niezwykle okrojona, a za pełne doświadczenie należy zapłacić od 35 do 100 złotych miesięcznie (zależnie od planu).

 class="wp-image-3121245"

Memrise

Aplikacja Memrise cieszy się popularnością wśród użytkowników uczących się nie tylko języka angielskiego, gdyż w Memrise znajdziemy aż 19 jezyków - w tym mniej popularne takie jak np. mongolski czy islandzki. Aplikacja zawiera wiele różnych treści, w tym listy słówek, lekcje gramatyki, fiszki i interaktywne quizy. Wyspecjalizowane algorytmy nie tylko dostosują aplikację i kurs do jego stylu uczenia, ale także wspomogą przy nauce metodą powtórki w interwałach (spaced repetition). Ponadto Memrise ma funkcję społeczności, dzięki której możliwe jest wymienianie się wiedzą z innymi użytkownikami czy nawet nauka języków, których nie obejmuje aplikacja.

REKLAMA
 class="wp-image-3121248"

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA