REKLAMA

Funkcja Circle to Search będzie czymś więcej niż wyszukiwarką. Szykuje się ulepszenie

Zakreśl kółkiem, aby wyszukać to funkcja na tyle dobra, że Google nie chce, by na wyszukiwaniu się skończyło. Nowe doniesienia wskazują, że zakreślać będzie można także w innym celu.

22.04.2024 19.13
Funkcja Circle to Search będzie czymś więcej niż wyszukiwarką. Szykuje się ulepszenie
REKLAMA

Kilka dni temu inżynierowie Google pracujący nad Zakreśl kółkiem, aby wyszukać w podcaście prowadzonym przez firmę, wygadali się (a może celowo podsunęli informacje) o planach wobec rozwoju funkcji. Bowiem ta w najbliższych miesiącach miała zostać usprawniona i otrzymać kilka nowych możliwości.

Jak się okazuje, Googlersi nie byli gołosłowni, bo Zakreśl kółkiem, aby wyszukać nauczyło się nowej sztuczki, która do użytkowników może trafić nawet w ciągu kilku dni.

REKLAMA

Zakreśl, aby wyszukać, skopiować i udostępnić. Mała-wielka zmiana w Circle to Search

Zakreśl kółkiem, aby wyszukać (lub jak kto woli, Circle to Search) to nowa opcja wyszukiwania za pomocą Google, która zadebiutowała wraz z Samsungami Galaxy S24. Funkcja wchodzi w skład pakietu Galaxy AI i robi to, co wskazuje nazwa. Po wywołaniu za pomocą przytrzymania przycisku ekranu głównego lub paska nawigacyjnego, użytkownik otrzyma możliwość zakreślenia dowolnego fragmentu na ekranie i wyszukania o nim informacji lub zapytania sztucznej inteligencji.

Według informacji przekazanych przez blogera AssembleDebug, wkrótce Circle to Search pozwoli także na kopiowanie i udostępnianie tych zakreślonych fragmentów ekranu jako zrzutów ekranu.

Po pojawieniu się aktualizacji, narysowanie okręgu wokół części ekranu za pomocą funkcji Circle to Search sprawi także, że obok wycinka ekranu pojawią się przyciski "Kopiuj obraz" i "Udostępnij obraz". Kliknięcie opcji "Kopiuj obraz" spowoduje przechwycenie tylko zakreślonej części jako zrzutu ekranu i otwarcie edytora obrazów. Następnie użytkownik będzie miał możliwość edycji obrazu, a później skopiowania go do schowka telefonu i przekazania dalej.

Natomiast "Udostępnij obraz" pozwoli na natychmiastowe udostępnienie kontaktom, w mediach społecznościowych lub za pomocą Szybkiego udostępniania (dawnego Udostępniania w pobliżu) od Google.

Fraza "po pojawieniu się aktualizacji" nie została użyta bez powodu, gdyż według blogera funkcja jest obecna w aplikacji, ale "nie jest jeszcze włączona dla użytkowników".

Więcej na temat Galaxy AI:

Zdjęcie główne: Framesira / Shutterstock

IDŹ DO SKLEPU
x-kom
Galaxy S24 8GB/256GB
x-kom
x-kom
Galaxy S24 Ultra 12GB/256GB
x-kom
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA