REKLAMA

Kupowali Samsungi S24 dla tych funkcji. Niebawem mogą trafić na starsze modele

Z nowych doniesień wynika, że masa osób rzuciła się na najnowsze Samsungi ze względu na konkretne funkcje. Niebawem mogą one jednak trafić także na starsze smartfony Koreańczyków.

11.04.2024 16.15
Kupowali Samsungi S24 dla tych funkcji. Niebawem mogą trafić na starsze modele
REKLAMA

Seria Galaxy S24 po raz pierwszy wprowadziła do smartfonów producenta funkcje sztucznej inteligencji w postaci pakietu Galaxy AI. Przez wiele tygodni opcja była dostępna wyłącznie dla użytkowników najnowszych modeli – co najwyraźniej się opłaciło. Mimo że już w marcu także zeszłoroczne Galaxy otrzymały aktualizację umożliwiającą korzystanie z pakietu Galaxy AI, to właśnie to napędziło sprzedaż S24.

REKLAMA

Co czwarty kupujący Galaxy S24 wybrał smartfon ze względu na Galaxy AI

Z danych dostarczonych przez Worldpanel ComTech (które udostępnił serwis Mobileeurope) dowiadujemy się, że co czwarty kupujący smartfona z serii Galaxy S24 we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych i Australii wybrał jeden z trzech modeli ze względu na sztuczną inteligencję.

Badanie pokazuje też, że aż 28 proc. badanych zdecydowało się na taki zakup ze względu na funkcję tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym, 24 proc. chciało korzystać z funkcji wspierających ulepszenia aparatu i galerii, 17 proc. natomiast wybrało S24 ze względu na funkcję Circle to search. Oczywiście, nie są to oficjalne dane Samsunga a firmy zewnętrznej, ale i tak pokazują, że wiele osób faktycznie zakupiło nowy smartfon koreańskiego giganta technologicznego (a nie model konkurencyjnych firm) ze względu na Galaxy AI.

To mały motor napędowy, który naprawdę jest wykorzystywany. Ostatnimi czasy Samsung nawet postanowił podzielił się statystykami dotyczącymi najchętniej używanych funkcji Galaxy AI wśród użytkowników w Polsce. Okazało się, że największą popularnością cieszy się Photo Editor (w Polsce korzystało z niego ok. 976 tys. osób). Inne funkcje również były używane przez setki tysięcy użytkowników.

Firma nie zostawiła na lodzie także osób, które już wcześniej wybrały smartfon Galaxy. Seria Galaxy S23 oraz składne Z Flip 5 i z Fold 5 również oferują funkcje AI. Liczba użytkowników w niedalekiej przyszłości może się jeszcze zwiększyć.

Samsung Galaxy AI na starszych modelach

Samsung mógł zapowiedzieć, że funkcje oparte na sztucznej inteligencji być może niebawem trafią na starsze modele. W komunikacie informującym o nowych językach powiedziano bowiem, że "nowe języki i dialekty […] obejmują serie Galaxy S24, S23, S23 FE, Galaxy Z Flip 5, Tab S9, a więcej już wkrótce".

Jest bowiem szansa, że producent dał wskazówkę, że seria S22 również otrzyma opcje Galaxy AI. Jednak może również chodzić po prostu o nadchodzące telefony Galaxy Z Fold 6 i Z Flip 6, które powinny mieć premierę latem tego roku. Starsze urządzenia nie powinny mieć problemów z obsłużeniem funkcji Galaxy AI – wszak Exynosy 2200 z S22 i Snapdragony 8+ Gen 1 z serii Z Flip 4 i Z Fold 4 wciąż należą do tych szybszych układów.

Zobaczymy czy Samsung zrobi wrażenie też na posiadaczach modeli z 2022 r. Ostatecznie może się okazać, że funkcje Galaxy AI będą dostępne wyłącznie na sztandarowych smartfonach z 2023 r. i nowszych.   

IDŹ DO SKLEPU
REKLAMA

Więcej o sprzęcie Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA