REKLAMA

Lodówka powie, jak oszczędzać energię. To urządzenie kryje jeszcze jedną niespodziankę

Ta lodówka Samsunga w połączeniu z aplikacją pozwoli obniżyć rachunki.

09.04.2024 14.17
samsung
REKLAMA

Wiemy, że efektywność energetyczna jest dla konsumentów ważniejsza teraz niż kiedykolwiek wcześniej - mówi Moohyung Lee, EVP and Head of the Customer Experience Team of Digital Appliances (DA) Business w Samsung Electronics.

REKLAMA

Dzięki naszym licznym pracom badawczo-rozwojowym byliśmy w stanie zapewnić możliwości oszczędzania energii, a także jakość i funkcje firmy Samsung, które tak wszyscy doceniają. Jesteśmy przekonani o tym, że nasza nowa chłodziarko-zamrażarka spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

- stwierdził przedstawiciel Samsunga.

Kluczem do oszczędności jest sztuczna inteligencja

Samsung wyjaśnia, że nowy kompresor inwerterowy AI został przeprojektowany w celu zwiększenia promienia obracających się części. Teraz ich bezwładność jest 4,1 razy większa niż w przypadku tradycyjnego kompresora. Brzmi to tajemniczo, ale najważniejsze jest to, że pozwala kompresorowi dłużej utrzymywać moc. A co za tym idzie zużywa mniej energii przy zachowaniu umiarkowanej temperatury. Kompresor oprócz tego ciszej pracuje.

Co najważniejsze nowa szeroka chłodziarko-zamrażarka RB6000D wspiera SmartThings Energy pozwalające zmniejszyć zużycie energii nawet o 15 proc. Za sprawą SmartThings AI Energy Mode można łatwo sprawdzać dzienne, tygodniowe i miesięczne zużycie energii. Szacowane są nawet miesięczne rachunki za prąd. Jeżeli zużycie przekracza ustalone widełki, wówczas tryb może „proaktywnie oszczędzać energię”.

W przypadku sprzętów Samsunga wszystkie sprzęty mogą być ze sobą połączone i czytelnie informować o poborze prądu. Wyjaśniał to Maciek, który w Paryżu na własne oczy widział zalety systemu:

To jeden z wielu możliwych przykładów inteligentnego zarządzania urządzeniami. W sieci SmartThings wszystkie są siebie wzajemnie świadome (na tyle, na ile im ich interfejsy programowe i funkcjonalność pozwalają). Lodówka wyśle alarm na urządzenie domownika, jeśli ktoś zostawi jej niedomknięte drzwi. Pralka da znać użytkownikowi o dzwoniącym w innym pokoju telefonie. A klimatyzatory, nawilżacze i odświeżacze powietrza mogą pracować w pełnej harmonii - by zapewnić idealny efekt przy minimalnym zużyciu energii.

Wróćmy do chłodziarko zamrażarki, która dodatkowo może zoptymalizować obroty kompresora i częstotliwość cyklu odszraniania w zależności od warunków użytkowania i otoczenia. Dzięki temu użytkownicy mogą dłużej cieszyć się świeższymi produktami spożywczymi – deklaruje producent.

Samsung chwali się, że jest to pierwsze urządzenie w segmencie szerokich chłodziarko-zamrażarek, które otrzymało ocenę „A” zgodnie z europejskimi normami energetycznymi.

Dzięki Unii analizowanie, jaki sprzęt jest energooszczędny, stało się znacznie prostsze

Wcześniej najbardziej efektywne energetycznie urządzenia oznaczane były symbolem A+++. Niżej w rankingu znajdowały się A++, A+, A, B, C, a na szarym końcu D. Nowe oznaczenia to po prostu A, B, C, D, E, F, G – gdzie A to produkt najsprawniejszy elektrycznie, a G jest w zasadzie jego przeciwieństwem.

Szeroka chłodziarko-zamrażarka Samsunga będzie dostępna w trzech wariantach pojemności (538 l, 508 l i 458 l). W europejskich sklepach powinna pojawić się jeszcze w tym miesiącu.

REKLAMA

Więcej o nowościach Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA