REKLAMA

Samsung nie porzuca tych telefonów. Starsze modele dostaną nowe funkcje

Jeżeli posiadasz S22, S21 lub starsze składaki Samsunga, to twój szczęśliwy dzień. Pojawiły się nieoficjalne, lecz całkiem wiarygodne informacje, że Galaxy AI trafi również do urządzeń z poprzednich lat.

15.04.2024 09.56
Samsung nie porzuca tych telefonów. Starsze modele dostaną nowe funkcje
REKLAMA

Gdy w styczniu bieżącego roku premierę miała nowa seria urządzeń z serii Galaxy S, Samsung jasno dał do zrozumienia mediom i użytkownikom, że dopracowywanie i dopieszczanie funkcji Galaxy AI ma priorytet na najnowszych smartfonach z serii S24. Kolejne na liście priorytetów były zeszłoroczne gwiazdy: seria S23, Z Flip 5 oraz Z Fold 5.

A co dalej? Jak się okazuje, mając starszego flagowca koreańskiego producenta, również można liczyć na funkcje ze sztuczną inteligencją.

REKLAMA

Okrojone Galaxy AI może trafić do poprzednich ulubieńców Samsunga

Nadzieję na to dają nie tylko badania rynku, które pokazują, że AI jest jednym z kluczowych czynników wpływających na sprzedaż nowych urządzeń Samsunga, ale i garść informacji, które pojawiły się w sieci.

Na koreańskim forum Samsung Community jeden z użytkowników podzielił się zrzutem ekranu pokazującym powiadomienie, w myśl którego urządzenia Samsung Galaxy S22, Z Fold 4, Z Flip 4, Tab S8, S21, Z Fold 3 i Z Flip również dostaną aktualizację do OneUI 6.1, a wraz z aktualizacją dostęp do funkcji Galaxy AI.

Aczkolwiek jest haczyk. Całkiem spory. Bowiem nie będzie to ten sam zbiór funkcji Galaxy AI, który znajdziemy w S24.

Sztandarowe smartfony Galaxy z 2022 roku, tj. Galaxy S22, Galaxy S22 Plus, Galaxy S22 Ultra, Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Tab S8 i Galaxy Tab S8 Ultra, otrzymają "poziom AI Galaxy S23 FE". Tu chodzi konkretnie o pakiet funkcji Galaxy AI, który otrzymał Galaxy S23 FE. Znajdziemy w nim wszystkie funkcje Galaxy AI, z wyjątkiem AI Slow Motion, pozwalającego na konwersję dowolnego filmu na wideo w zwolnionym tempie.

Z kolei Flagowe smartfony Samsung Galaxy z 2021 roku, w tym Galaxy S21, Galaxy S21 Plus, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Z Flip 3 i Galaxy Z Fold 3, będą miały tylko dwie funkcje Galaxy AI. Według pracownika Samsunga, flagowe smartfony Galaxy z 2021 roku otrzymają tylko Zakreśl kółkiem, aby wyszukać oraz Magic Rewrite, czyli funkcja pozwalająca na napisanie tego samego tekstu jeszcze raz (np. z użyciem innego tonu) wbudowana w klawiaturę Samsung Keyboard.

Kup najnowszy smartfon z serii Galaxy S
Media Expert
Samsung Galaxy S24
Media Expert

Aktualizacja One UI 6.1 dla smartfonów i tabletów Galaxy z lat 2022 i 2021 jest zaplanowana na początek maja. Jednak owy plan może dotyczyć jedynie Korei, a inne regiony mogą otrzymać aktualizację w późniejszym czasie.

REKLAMA

Więcej na temat Galaxy AI:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA