REKLAMA

T-Mobile mocno rozwinął 5G. Oto gdzie dociera zasięg

T-Mobile pochwalił się rozwiniętym zasięgiem 5G. W ostatnich tygodniach doszło sporo nowych stacji bazowych.

04.04.2024 15.30
T-Mobile mocno rozwinął 5G. Oto gdzie dociera zasięg
REKLAMA

Jeśli chodzi o wykorzystanie 5G w paśmie C (czyli tego "prawdziwego 5G"), to zdecydowanie Magentowy operator jest górą. Już na początku ubiegłego miesiąca, praktycznie kilka tygodni od uruchomienia technologii w Polsce T-Mobile pokrył zasięgiem ponad 25 proc. populacji naszego kraju dzięki 2003 stacjom umiejscowionym w 330 miejscowościach. Dzisiaj liczba jest już większa, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się szybszym internetem nawet w mniejszych miejscowościach.

REKLAMA

Ulepszyli zasięg 5G w Polsce. T-Mobile idzie jak burza

T-Mobile w ostatnich tygodniach informował o ulepszeniu zasięgu sieci 5G Bardziej (czyli rozwiązania bazującego na paśmie C). Łącznie na terenie całego kraju działa 2065 stacji bazowych – w tym tygodniu zasięg pojawił się w Ciechanowie oraz poprawiono go w Chorzowie, Ostrołęce, Piotrkowie Trybunalskim i Radomiu – a to za sprawą 17 nowych stacji bazowych.

W ubiegłym tygodniu uruchomiono 6 stacji, pokrywając zasięg Raszyn, ulepszając zasięg w Warszawie i Świnoujściu. Dwa tygodnie temu T-Mobile włączył 16 stacji bazowych, które przyczyniły się do dotarcia zasięgu do Starachowic i Łęczycy, a także poprawiono połączenie w Katowicach, Krakowie, Puławach, Gliwicach i Dęblinie. Trzy tygodnie temu natomiast uruchomiono 23 nowe stacje – zasięg dotarł do Kadzidła i Kętrzyna i został ulepszony w Gliwicach, Kołobrzegu, Płocku, Tczewie i Zakopanem.

Jak widać, w ciągu ostatniego miesiąca dużo się zmieniło w kwestii zasięgu – uruchomiono ponad 60 stacji bazowych nadających 5G Bardziej w różnych zakątkach Polski. Z wymienionych przez T-Mobile przykładów wynika, że zasięg superszybkiego internetu mobilnego pojawia się nie tylko w dużych miastach, ale też w mniejszych miejscowościach.

Oczywiście rozwijanie sieci piątej generacji nie zależy wyłącznie od operatora, ale także przede wszystkim od pozwoleń od UKE (Urzędu Komunikacji Elektronicznej), który sprawuje pieczę nad rozwojem sieci komórkowej w naszym kraju. Najprawdopodobniej, gdyby T-Mobile mógł, to znacznie szybciej ulepszałby zasięg 5G Bardziej w paśmie C – wystarczy spojrzeć na ostatni tydzień lutego, kiedy to uruchomiono ponad 200 stacji bazowych.

Aby skorzystać z 5G Bardziej, klienci T-Mobile muszą korzystać z odpowiedniej oferty – m.in. L Nielimitowana, która zapewnia nielimitowany dostęp danych (i prędkości), czy niższe oferty abonamentowe typu S. Klienci magentowego operatora z określonymi ofertami na kartę również mogą korzystać z sieci 5G.

REKLAMA

Więcej o operatorach i ich ofertach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA