REKLAMA

T-Mobile potężnie rozwinął zasięg superszybkiego 5G. Możliwe, że i ty masz dostęp

T-Mobile ma dobre wieści dla klientów korzystających z jego usług. Firma potężnie rozwinęła zasięg swojego superszybkiego internetu 5G Bardziej. Sprawdź, czy masz dostęp.

06.03.2024 20.18
T-Mobile potężnie rozwinął zasięg superszybkiego 5G. Możliwe, że i ty masz dostęp
REKLAMA

Magentowy operator poinformował o tym, że w tym tygodniu uruchomiono dwutysięczną stację bazową dostarczającą klientom internet 5G w paśmie C. Tym sposobem osiągnięto bardzo ważny kamień milowy – zasięgiem pokryto sporą część terytorium Polski, dzięki czemu znaczna część mieszkańców może skorzystać z internetu mobilnego szybkiego jak światłowód.

REKLAMA

T-Mobile mocno rozwinął zasięg sieci 5G. W całej Polsce działa ponad 2000 stacji bazowych

Stosunkowo niedawno, bo pod koniec lutego informowaliśmy o tym, że 5G w Polsce stało się znacznie lepsze, ponieważ T-Mobile oraz Orange mocno ulepszyli zasięg 5G w paśmie C. W ubiegłym tygodniu Magentowy operator uruchomił ponad 300 stacji bazowych, co sprawiło, że łącznie miał do dyspozycji niemalże 1850 stacji bazowych w całej Polsce. Teraz firma uruchomiła ponad 150 kolejnych stacji – łącznie jest ich 2003, dzięki czemu w zasięgu 5G Bardziej (czyli tego prawdziwej sieci 5. generacji) jest już ponad 25 proc. mieszkańców Polski.

Operator w komunikacie twierdzi, że szybka rozbudowa infrastruktury pozwala nie tylko na zaoferowanie większej liczbie użytkowników najszybszego internetu, ale 5G w paśmie C to również większa pojemność sieci w miejscach, gdzie korzysta najwięcej osób – czyli przede wszystkim w dużych miastach. T-Mobile podał też, w jakich miastach jest najwięcej stacji bazowych 5G Bardziej: numerem jeden bez zaskoczenia jest Warszawa z wynikiem 306 stacji, drugie miejsce ma stolica małopolski – Kraków ze 140 stacjami, a podium zamyka Poznań z liczbą 129 stacji.

Szybsze 5G nie jest uruchamiane wyłącznie w największych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach: technologia dostępna jest w ponad 330 lokalizacjach w całej Polsce – na stronie internetowej operatora można sprawdzić aktualną mapę zasięgu 5G (i 5G Bardziej). Superszybka sieć z prędkością pobierania do 1 Gb/s dostępna jest dla wszystkich klientów usług abonamentowych T-Mobile (z taryfą T), ale także dla użytkowników na kartę (GO! M, GO! M+UA, GO! L), T-Mobile Mix czy klientów Red Bull Mobile.

Użytkownicy magentowej sieci do końca kwietnia 2024 r. mogą jeszcze skorzystać z promocji nielimitowanego dostępu do 5G w smartfonie. Klienci muszą jedynie uruchomić aplikację T-Mobile i tam uruchomić usługę w ramach programu Magenta Moments – po aktywacji przez 30 dni będzie można korzystać z nielimitowanego pod względem danych 5G Bardziej. Osoby, które nie korzystają z usług T-Mobile mogą za darmo sprawdzić zasięg 5G w paśmie C – wystarczy, że wykonamy kroki opisane w naszym artykule.

Oferty T-Mobile z dostępem do 5G
T-Mobile
Oferty usług z 5G na stronie T-Mobile

Fakt, że T-Mobile pokrył ponad 25 proc. populacji Polski zasięgiem nowego 5G w ciągu niespełna 2,5 mies. robi wrażenie. Oby tylko dalej operator rozwijał zasięg 5G w paśmie C w Polsce.

REKLAMA

Więcej o ofertach operatorów sieci komórkowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA