REKLAMA

Skórzany Samsung Galaxy C55 pojawił się na rynku. Jego design wpadnie ci w oko

Samsung wprowadził na jeden rynek bardzo ciekawy smartfon. To skórzana wersja modelu, który niedawno trafił do Polski.

22.04.2024 18.24
Skórzany Samsung Galaxy C55 pojawił się na rynku. Jego design wpadnie ci w oko
REKLAMA

Tym smartfonem jest Samsung Galaxy C55, który jest jednoczesnym powrotem do korzeni. Dlaczego? Ponieważ koreański gigant technologiczny kilka lat temu (w roku 2016) miał serię Galaxy C – m.in. Galaxy C5 i C7. Teraz najwidoczniej do niej powraca. Skórzane wykończenie w smartfonach to coś, co nie jest takie oczywiste, a ma swoje zalety - m.in. wytrzymałość.

REKLAMA

Samsung Galaxy C55. Skórzany smartfon, który wygląda genialnie

To nie tak, że na naszym rynku nie ma smartfonów ze skórzanym wykończeniem. Dobrym przykładem będzie Realme, które w najnowszych modelach z serii 12 Pro wykorzystuje ekoskórę na pleckach (podobni jak Motorola w Edge 40 Neo). Samsung w nowszych modelach stosuje wykończenie ze szkła lub tworzywa sztucznego i aby uzyskać podobne wrażenia z korzystania trzeba zainwestować w skórzane etui.

Natomiast nowy Samsung Galaxy C55 ma na pokładzie tylny panel wykonany z ekoskóry. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych – pomarańczowej ze złotą ramką i czarnej. Ta pierwsza wygląda obłędnie (i jest na pewno przyjemna w dotyku, tak jak inne smartfony ze skórzanym wykończeniem). Na tylnym panelu widzimy standardowe lekko wystające oczka aparatów.

Wygląd wyglądem, ale ważne jest też przecież wnętrze. Możliwości i technikalia są identyczne z Samsunga Galaxy M55 5G, który kilka dni temu został wprowadzony do Polski. Na przodzie użytkownik ma do dyspozycji 6,7-calowy panel AMOLED FullHD+ pracujący z podwyższoną, 120-hercową częstotliwością odświeżania. Sercem urządzenia jest Snapdragon 7 Gen 1 połączony z 8 lub 12 GB pamięci operacyjnej i 256 GB przestrzeni na dane.

Galaxy M55 - brat bliźniak Galaxy C55 (źródło: Samsung)

Bateria tego modelu jest standardowa – ma pojemność 5000 mAh, natomiast tak jak Galaxy M55 sprzęt oferuje superszybkie ładowanie o mocy 45 W, które trafia głównie do najdroższych smartfonów koreańskiego producenta – m.in. S24+, S24 Ultra, inne modele oferują wyłącznie 25-watowe uzupełnianie energii. Samsung Galaxy C55 jest obecnie dostępny wyłącznie w Chinach i to jeszcze wyłącznie w klasycznych stacjonarnych sklepach Samsunga.

Taki sam smartfon, tylko że bez skórzanego wykończenia
x-kom
Samsung Galaxy M55
x-kom

Skórzany smartfon Samsunga to byłoby coś, choć nie wydaje się, aby C55 został wprowadzony poza Chinami. Jedyną sensowną możliwością byłoby wprowadzenie Galaxy M55 w specjalnej, skórzanej wersji, natomiast nic nie wskazuje, aby tak miało się stać. Tak naprawdę kupując M55 oraz skórzane etui otrzymamy bardzo podobne wrażenia z korzystania. Mimo że etui jest równoznaczne z dodatkową grubością urządzenia, ale zawsze to lepsza ochrona telefonu.

REKLAMA

Więcej na temat nowych smartfonów znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA