REKLAMA

Apple pokaże nowy sprzęt. Gigant podał datę

Apple zapowiedział specjalne wydarzenie nazwane "Let loose". To najprawdopodobniej data premiery iPadów Pro z ekranami OLED.

23.04.2024 14.56
Apple pokaże nowy sprzęt. Gigant podał datę
REKLAMA

Premiera nowych tabletów Apple'a miała odbyć się już pod koniec marca, natomiast przecieki okazały się nieprawdziwe. Nie musieliśmy jednak czekać długo, ponieważ firma właśnie zapowiedziała konferencję.

REKLAMA

Na początku mają najprawdopodobniej zobaczymy nowe iPady Pro z ekranami OLED

Wydarzenie ma odbyć się już 7 maja 2024 roku o godzinie 16:00 naszego czasu. Co prawda Apple nie mówi jasno, co będzie gwoździem programu, ale na grafice widzimy logo Apple'a wraz z dłonią trzymającą rysik Apple Pencil. To urządzenie jest ważnym gadżetem ulepszającym możliwości iPada – tak właściwie tylko do iPada.

Oznacza to, że najprawdopodobniej na konferencji zobaczymy nowe tablety. W planach są naprawdę duże zmiany – dwa modele iPadów Pro wyposażonych po raz pierwszy w historii w ekrany OLED w dwóch wersjach – ok. 11-calowej i 13-calowej. To podobna zmiana do tej, która została wprowadzona w iPhone X z 2017 roku – był to również pierwszy model, który porzucił matrycę LCD na rzecz lepszej technologii.

Mimo wszystko różnice jednak nie będą aż tak duże, ponieważ w iPhone X producent zastosował też szereg innych zmian – m.in. proporcje wyświetlacza, porzucił Touch ID na rzecz Face ID.

Oprócz iPadów Pro z ekranami OLED zobaczymy również najprawdopodobniej nowe iPady Air. Plotki mówią, że Apple wprowadzi do sprzedaży również 12,9-calowy wariant tego modelu po raz pierwszy w historii, a ostatnie wiadomości mówiły o tym, że otrzyma on ekrany MiniLED.

Kup iPada Air
x-kom
iPad Air M1
x-kom

Nie powinno zabraknąć też mniejszego iPada Air o przekątnej ekranu ok. 11". Dodatkowo na wydarzeniu najpewniej zobaczymy też nową generację Apple Pencil 3. Generacji oraz gadżety typu klawiatury Magic Keyboard stworzone z myślą o nowych iPadach Pro oraz Air. Zobaczymy, co przyniesie konferencja.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Apple przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA