REKLAMA

Allegro sprawdziło, jakie prezenty na komunię kupują Polacy. Jest zaskoczenie

Allegro postanowiło sprawdzić, jakie prezenty najchętniej kupuje się na pierwszą komunię. Rower, który jeszcze kilka lat temu był obowiązkową pozycją teraz nie jest już taki oczywisty.

30.04.2024 05.25
Prezent na komunię
REKLAMA

Z raportu dotyczącego trendów zakupowych opracowanego przez Allegro wynika, że szał zakupowy związany z komunią zaczyna się już na początku kwietnia. Wiele osób chce zacząć przygotowania związane ze zbieraniem potrzebnych rzeczy już wcześniej, natomiast z drugiej strony są tacy, którzy decydują się na zakupy w pierwszych tygodniach maja. To dlatego, że na Allegro sprzedawcy najczęściej błyskawicznie dostarczają przesyłki do klientów – w większości przypadków na następny dzień.

REKLAMA

Sprawdzili, co kupują Polacy na komunię

Z początkiem kwietnia platforma obserwuje wzrost popularności produktów związanych z organizacją uroczystości – m.in. dekoracji różnego typu, świec, akcesoriów komunijnych czy zaproszeń i podziękowań lub pamiątek. Po świętach Wielkanocnych klienci zamawiają też dekoracje cukiernicze, które przydają się do komunijnych tortów – m.in. opłatki z motywami komunijnymi, ale też barwniki i ozdoby – wśród klientów znajdują się osoby, które własnoręcznie przygotowują torty.

W kwestii dekoracji Allegro zaobserwowało, że w ostatnich latach przyjęcia komunijne są organizowane w domach i ogrodach, a nie lokalach. Kupujący na platformie wybierają m.in. ścianki z balonów, zestawy dekoracyjne i wiele innych. W kategorii tego typu ozdób Allegro zauważa 25 proc. wzrost rok do roku.

Prezenty komunijne - co sprzedaje się na Allegro?

Oczywiście, to nie tak, że klienci zamawiają wyłącznie elementy potrzebne do organizacji przyjęcia – na polskiej platformie kupuje się też masę prezentów.

Podarunki jednak nie są najczęściej wybierane tak jak ozdoby już na początku kwietnia, a zdecydowanie najchętniej klienci dokonują zakupów po majówce. Tak jak możemy się spodziewać, zdecydowanie najchętniej prezenty kupują rodzice dzieci podchodzących do pierwszej komunii, którzy dobrze znają swoje pociechy i wiedzą, czego potrzebują. Od pewnego czasu Allegro zauważa też wzrost zainteresowania pośród dziadków, wujków, którzy szukają inspiracji prezentowych.

No dobra, ale co tak właściwie jest najchętniej kupowane? Polska platforma zakupowa podaje, że ogromną popularnością cieszą się zabawki. Najczęściej klienci zamawiają m.in. zestawy LEGO (serie Creator, IDEAS, Technics), czy pojazdy zdalnie sterowane. Po majówce klienci kupują najróżniejszą elektronikę - m.in. konsole do gier, laptopy, smartfony, inteligentne zegarki, słuchawki, a nawet drony. Allegro zauważyło też, że coraz częściej dzieci otrzymują gotówkę jako prezent komunijny i po zakończeniu okresu komunijnego pod koniec maja kupują to, co sami wybiorą.

Oprócz elektroniki, zabawek i gotówki stawia się wciąż na klasyczne prezenty typu pamiątki religijne, chociaż standardowe obrazki i łańcuszki są zastępowane przez imienne pudełka z miejscami na kartkę z życzeniami, czy figurki, breloczki i różańce. Pamiątki na Allegro rok do roku zyskują 20 proc. na popularności. W kwietniu klienci wybierają też Pismo Święte w tradycyjnym wydaniu, natomiast Allegro podaje, że popularne są specjalne obrazkowe wydania Biblii dla młodych – w 2023 roku takie wydania sprzedały się w prawie 15 tys. egzemplarzy.

Co ciekawe, rower, który jeszcze kilkanaście lat temu był wręcz niezbędnikiem, dzisiaj jest rzadziej wybierany – Allegro twierdzi, że to już nie tak częsty prezent komunijny. Z kolei dzisiaj chętniej sięga się po hulajnogi elektryczne, na które średnio klienci wydają ok. 1000 zł. To pokazuje, że trendy zmieniają się wraz z upływem czasu i potrzeb najmłodszych.

Kup prezent komunijny:
Allegro
Sprawdź ofertę Allegro
Allegro
REKLAMA

Więcej o zakupach komunijnych i prezentach znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA