REKLAMA

Jak przeglądać Instagrama bez logowania? Oto co musisz wiedzieć

Czasami zdarza się, że potrzebujemy zajrzeć na Instagrama bez logowania, na przykład nie na swoim komputerze lub kiedy chcemy podejrzeć profil osoby, która nas zablokowała. Co w takiej sytuacji? Jeżeli chcesz używać Instagrama bez konta to masz kilka opcji.

17.03.2024 15.15
Instagram
REKLAMA

Instagram to obecnie jedne z ważniejszych elementów naszego życia. To na nich wchodzimy w interakcję ze znajomymi, komunikujemy się z rodziną, pozyskujemy interesujące (lub nie) nas informacje, a nawet wymieniamy się dobrami i usługami.

Dlatego więc nic dziwnego, że każdy chce choć raz zajrzeć na Instagrama, by podejrzeć profil interesującej go osoby lub profil, o którym "teraz się mówi". Jednak wiele osób chce być w stanie to zrobić bez konieczności logowania się na Instagrama. Czy się da? Wszystkie opcje rozważymy w tym artykule.

REKLAMA

Instagram bez logowania - to co możesz zrobić bez konta na IG:

Czy da się przeglądać Instagrama bez logowania?

Czy da się przeglądać Instagrama bez logowania? I tak, i nie. Tak, gdyż po wejściu na dany profil (np. poprzez wyszukiwarkę Google, jak i manualne wpisanie adresu w przeglądarkę, np. instagram.com/adammalyszofficial) wyświetli nam się profil wraz z miniaturkami ostatnich relacji i 12 ostatnich postów na profilu.

 class="wp-image-4484139"

Nie, gdyż po kliknięciu danej relacji, zdjęcia czy przycisku "Obserwuj", Instagram wyświetli prośbę o logowanie w serwisie.

 class="wp-image-4484148"

Niestety, tego nie da się obejść i by móc zrobić na profilu coś więcej niż go jedynie wyświetlić, należy założyć konto i/lub się zalogować - albo użyć jednej z dwóch opcji, które pozwalają na "obejście" problemu.

Konto "tylko do przeglądania"

Prawdopodobnie najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym przez osoby, które chcą po cichu przeglądać treści publikowane przez użytkowników Instagrama, jest stworzenie konta "tylko do przeglądania".

Czym jest konto tylko do przeglądania na Instagramie? To konto, które nie zawiera żadnych treści, a jego użytkownik podaje serwisowi tylko minimum informacji potrzebnych do korzystania z serwisu (nazwę użytkownika, hasło, adres email itd.) i używa go - jak nazwa wskazuje - jedynie do używania Instagrama.

Jest to możliwe, ponieważ warunki korzystania z Instagrama nie zabraniają posiadania wielu kont, a jednocześnie nie wymagają, by użytkownik regularnie udostępniał treści, ani by podawał swoje prawdziwe personalia. Jest to popularna metoda obejścia problemu możliwości przeglądania Instagrama bez konta ze względu na fakt, iż daje pełny dostęp do funkcji serwisu.

Strony, na których możesz przeglądać Instagram bez konta

Drugim sposobem polecanym wszystkim tym, którzy chcą przeglądać Instagrama bez konta, jest użycie jednego z serwisów, które zostały stworzone właśnie w tym celu. W internecie istnieją liczne strony pozwalające na przeglądanie zdjęć i rolek z Instagrama bez konieczności tworzenia konta. Mają one jednak kilka minusów - przede wszystkim nastawione są tylko na możliwość podglądu treści publikacji, niejednokrotnie bez możliwości podejrzenia komentarzy czy osób, które polubiły posty. Choć widzimy w nich zdjęcia i wideo tak jak zostały opublikowane, to bez interfejsu Instagrama tracą one swoją magię (np. w postach z wieloma zdjęciami brakuje efektownych przejść). Ponadto tego typu serwisy potrafią mieszać posty opublikowane przez dany profil z postami, które wspominają dany profil, prowadząc do chaosu, gdy szuka się konkretnego zdjęcia.

Niemniej jednak strony, na których można przeglądać zdjęcia i rolki z Instagrama bez logowania, są całkiem popularną alternatywą dla zakładania konta "tylko do przeglądania". Wśród stron, które pozwalają na używanie IG bez logowania, możemy wyróżnić m.in.:

Czy da się przeglądać profile prywatne na IG bez logowania?

Instagram posiada wbudowaną funkcję ustawiania profili jako prywatne. Każde konto, niezależnie od statusu, tematyki i osoby nią zarządzającej może zostać ustawione jako prywatne. Dzięki temu publikowane zdjęcia i rolki będą mogły zobaczyć jedynie osoby zatwierdzone przez właściciela danego konta.

Co w takim przypadku możesz zrobić, jeżeli nie chcesz się logować? Niestety, ale nic. Używając na Instagramie konta "tylko do przeglądania", możesz spróbować wysłać prośbę o umożliwienie obserwowania danego konta i liczyć na pozytywny odzew. Jednak w przypadku stron pozwalających obejść logowanie czy ograniczonego widoku bez logowania, niemożliwe jest podejrzenie treści profilu na Instagramie ustawionego jako prywatny.

Instagram bez tajemnic - więcej dowiesz się z naszych poradników:

REKLAMA

Zdjęcie główne: PixieMe / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA