REKLAMA

Jak połączyć Instagram z Facebookiem? Poradnik krok po kroku

Zastanawiasz się, czy warto połączyć Instagram z Facebookiem? Odpowiedź jest prosta - zdecydowanie tak. Korzyści, które niesie ze sobą połączenie tych social mediów, skłaniają coraz większą ilość użytkowników do wykorzystania tej funkcji. Usiądź wygodnie, a my pokażemy ci krok po kroku, jak połączyć konto na Instagramie z kontem na Facebooku.

19.03.2023 05.52
Instagram i Facebook na telefonie
REKLAMA

Jest mnóstwo powodów, aby powiązać Instagram z Facebookiem. Dzięki temu połączeniu możesz skorzystać z łatwiejszego dostępu do publikowanych treści. Udostępniane posty, relacje i Reelsy (rolki) mogą automatycznie pojawiać się na obydwu kanałach. Przepływ wiadomości jest tak samo prosty. Aby zwiększyć zasięg publikowanych postów, najlepiej zapoznać się z metodami crosspostowania, czyli wymiany postów między Facebookiem a Instagramem.

Połączenie Instagrama z Facebookiem sprzyja także zwiększeniu aktywności obserwatorów - na przykład wśród tych użytkowników, którzy korzystają tylko z jednego z nich. Obserwacja i porównanie wyników wyświetleń, a także innych interakcji, może okazać się pomocna przy tworzeniu przyszłych treści. Dzięki tej opcji widać, które posty są lepiej odbierane na Instagramie, a które na Facebooku.

REKLAMA

Jeżeli ciekawi Cię jak powiązać Instagram z Facebookiem, w tym poradniku znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Jak połączyć Instagram z Facebookiem z poziomu Instagrama?

Jak połączyć Instagram z Facebookiem firmowym lub osobistym? Możesz to zrobić z poziomu Instagrama, ale także z poziomu Facebooka. Jeśli chcesz połączyć Instagram i Facebook firmowy, sprawdź czy jesteś administratorem na obu portalach. Zarówno w trybie biznesowym, jak i osobistym konto nie może być powiązane z innymi kontami.

1. Po uruchomieniu Instagrama przejdź do swojego profilu, klikając ikonę ze zdjęciem w prawym dolnym rogu. Jeśli jesteś na swojej prywatnej tablicy, odnajdź ikonę z trzema paskami.

 class="wp-image-3495383" width="840"

2. Odszukaj opcję "Ustawienia" z ikonką koła zębatego, a następnie wybierz "Konto".


3. Kolejny krok to wybranie opcji "Udostępnianie w innych aplikacjach"
4. Dodaj profil na Facebooku, który chcesz połączyć z Instagramem i zaloguj się na niego.

5. Wybierz opcję "Dokończ konfigurację" i gotowe - konta na Instagramie i Facebooku są połączone.

Przeczytaj także:

Łączenie Instagrama z Facebookiem z poziomu Facebooka

Jeśli chcesz "zainstalować" Instagram na Facebooku, zaloguj się na swoje konto. Do połączenia konta biznesowego, dodatkowo przejdź do Fanpage z poziomu administratora. Po lewej stronie ekranu komputera znajdziesz opcje "Zarządzanie stroną". Zjedź do dołu i wybierz "Ustawienia". Po przejściu do kolejnego etapu wybierz opcję "Powiązane konta".

Po kliknięciu opcji "Powiązane konta" wybierz "Instagram". Połącz konto Instagramowe z Facebookiem i zaloguj się na nie.

Gotowe, twój Instagram i Facebook są połączone.

Jak rozłączyć konta na Facebooku i Instagramie?

REKLAMA

Ich połączenie nie jest zobowiązujące. Możesz w dowolnym momencie zrezygnować z tej opcji i odłączyć konto na Instagramie od Facebooka.

  • Zaloguj się do swojego konta na Facebooku i przejdź do zakładki "Strony"
  • Jeśli jesteś już na swojej stronie, znajdź opcję "Ustawienia"
  • Teraz w lewej kolumnie wybierz "Instagram"
  • Przewiń w dół i pod opcją "odłącz Instagram" kliknij "rozłącz się".
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA