REKLAMA

Jak założyć i usunąć konto na Tinderze? Poradnik

Zastanawiałeś się, jak założyć Tindera albo czy to w ogóle jest dla ciebie? Cóż, wystarczy spróbować i sprawdzić. Z naszego poradnika dowiesz się, jak założyć konto na Tinderze, a gdy to się znudzi lub nie będzie potrzebne, jak je usunąć.

17.02.2024 06.10
Jak założyć i usunąć konto na Tinderze? Poradnik
REKLAMA

Ze względu na to, że Tinder to serwis randkowy nie ma tam tak wielu osób jak np. na Facebooku, a niekiedy zapytanie o to "jak założyć Tindera", czy "jak usunąć konto na Tinderze" bywają niezręczne. Jednak sam proces zakładania i usuwania konta jest banalnie prosty, o czym dowiesz się z tego poradnika.

REKLAMA

Tinder krok po kroku:

Jak założyć konto na Tinderze?

1. Aby rozpocząć zakładanie konta na Tinderze pobierz aplikację ze sklepu Google Play (Android) lub App Store. Wystarczy, że w wyszukiwarkę w sklepie wpiszesz "Tinder", a jednym z pierwszych wyników będzie na pewno aplikacja randkowa.

 class="wp-image-4420139"

2. Po zainstalowaniu otwórz aplikację i wybierz jedną z opcji logowania - w moim przypadku było to konto Google. Niezależnie którą opcję wybierzesz Tinder nie skopiuje danych z twojego profilu i będzie wykorzystywać konto jedynie do logowania.

 class="wp-image-4420166"

3. W następnym kroku musisz potwierdzić swój numer telefonu. On także nie zostanie wykorzystany w twoim profilu i służy jedynie do weryfikacji dwuetapowej - lepszego zabezpieczenia twojego konta.

 class="wp-image-4420163"

4. Po udzieleniu Tinderowi zgód rozpoczniesz tworzenie profilu. To tu podajesz swoje imię (uwaga: nie da się go zmienić), datę urodzenia (wyświetlany będzie jedynie wiek), zdjęcia (możesz je później zmienić lub dodać) oraz swoje preferencje co do wyszukiwania nowych osób, począwszy od płci, poprzez charakter, a kończąc na zainteresowaniach. Część z informacji możesz pominąć - za pomocą przycisku "Pomiń" w prawym górnym rogu ekranu, i wprowadzić je do profilu później

Po każdym etapie - gdy jesteś zadowolony ze wprowadzonych informacji - dotknij przycisk dalej.

 class="wp-image-4420184"

5. I to tyle. Po ostatnim etapie tworzenia profilu, dotknięcie przycisku "Dalej" przeniesie cię na ekran główny aplikacji. Oznacza to, że konto na Tinderze zostało założone, a twój profil będzie wyświetlał się innym użytkownikom. Pamiętaj, że profil możesz w każdej chwili edytować.

Jak usunąć konto na Tinderze?

  1. Otwórz aplikację i w prawym dolnym rogu ekranu dotknij ikonę swojego profilu;
  2. Na swoim profilu dotknij ikonę Ustawień w prawym górnym rogu ekranu;
  3. Przewiń na sam dół Ustawień i dotknij "Usuń konto";
  4. Dotknij "Usuń moje konto" i przejdź przez proces usuwania, który na końcu ponownie zatwierdzisz przyciskiem "Usuń konto", po czym zostaniesz wylogowany.
 class="wp-image-4420244"

Tinder da ci możliwość usunięcia konta lub jego uśpienia. Różnica pomiędzy obiema opcjami jest taka, że uśpienie jedynie ograniczy widoczność konta, bez jego usuwania. Z kolei usunięcie następuje dopiero po 90 dniach bez aktywności w aplikacji, lecz po owych 90 dniach twój profil jest całkowicie wymazywany z bazy danych serwisu.

 class="wp-image-4420247"
REKLAMA

Więcej poradników dotyczących aplikacji:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA